30 відвідувачів центру реабілітації "Гармонія" безкоштовно перевірили на глаукому. Процедуру ініціював волонтерський штаб "Українська команда" до Всесвітнього дня боротьби з глаукомою, який відзначають 6 березня. Процедура триває кілька хвилин. За допомогою спеціального обладнання, лікар перевіряє внутрішньоочний тиск.
"Тут люди інваліди, яким важко дібратися до лікарень. Саме тут їм зручно і ми можемо допомогти. Відвідаємо й інші заклади, де є люди пенсійного віку і потребують такого огляду", – каже представниця волонтерського штабу Юлія Дьомкіна.
Після 40 років перевірятися на глаукому необхідно щороку, за словами лікарки-офтальмолога Катерини Гріжимальської. Адже це захворювання, яке може призвести до сліпоти. Діагностика триває кілька хвилин, вона безболісна.
"Глаукома — це німа сліпота, таке захворювання, яке не болить. Попередити це захворювання можна перевіряючи внутрішньоочний тиск раз на рік", – говорить Катерина Гріжимальська.

Перевірити зір до центру реабілітації "Гармонія" прийшла Олена Хлопецька. Жінка на інвалідному візку. Каже, що не завжди вдається потрапити до лікаря на профілактичний огляд. Тож, коли дізналася, що в їхньому центрі проводитимуть офтальмологічне обстеження, вирішила прийти.
"В лікарню, в приватну клініку потрібно їхати. А це час, гроші. А тут така можливість, можна перевірити очі. Тим паче вік у мене такий", – говорить Олена Хлопецька.
Зір у центрі "Гармонія" перевіряли не лише відвідувачам, а й працівникам закладу. Такі виїзні прийоми до маломобільних людей вкрай важливі, бо не всі медичні заклади доступні для людей з інвалідністю.
Є клініки, в яких гарно все обладнане, але в нас є візки великі і маленькі. Санвузол не всюди доступний. Є люди на великому візку. Тому це добре, що ми тут це все організовуємо, бо в нас є умови для людей і вони можуть якісно отримати консультацію" — каже директорка центру реабілітації "Гармонія" Олена Чорнобривенко.
Наступного тижня офтальмологічне обстеження проведуть для вихованців центру "Паросток". Заплановані виїзди у райони.
Читайте також
- "Від смаколиків до автомобілів", – жителі громади на Вінниччині щотижня відправляють вантажі на передову
- "Росіяни поранених не забирають, залишають помирати на полях", – підполковник медслужби з Вінниці про роботу на фронті