У Вінниці безкоштовно перевіряють зір в рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою

У Вінниці безкоштовно перевіряють зір в рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою

У Вінниці безкоштовно перевіряють зір в рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою
Фото: Суспільне Вінниця

30 відвідувачів центру реабілітації "Гармонія" безкоштовно перевірили на глаукому. Процедуру ініціював волонтерський штаб "Українська команда" до Всесвітнього дня боротьби з глаукомою, який відзначають 6 березня. Процедура триває кілька хвилин. За допомогою спеціального обладнання, лікар перевіряє внутрішньоочний тиск.

"Тут люди інваліди, яким важко дібратися до лікарень. Саме тут їм зручно і ми можемо допомогти. Відвідаємо й інші заклади, де є люди пенсійного віку і потребують такого огляду", каже представниця волонтерського штабу Юлія Дьомкіна.

Після 40 років перевірятися на глаукому необхідно щороку, за словами лікарки-офтальмолога Катерини Гріжимальської. Адже це захворювання, яке може призвести до сліпоти. Діагностика триває кілька хвилин, вона безболісна.

"Глаукома — це німа сліпота, таке захворювання, яке не болить. Попередити це захворювання можна перевіряючи внутрішньоочний тиск раз на рік", – говорить Катерина Гріжимальська.

наталя
Фото: Суспільне Вінниця

Перевірити зір до центру реабілітації "Гармонія" прийшла Олена Хлопецька. Жінка на інвалідному візку. Каже, що не завжди вдається потрапити до лікаря на профілактичний огляд. Тож, коли дізналася, що в їхньому центрі проводитимуть офтальмологічне обстеження, вирішила прийти.

"В лікарню, в приватну клініку потрібно їхати. А це час, гроші. А тут така можливість, можна перевірити очі. Тим паче вік у мене такий", – говорить Олена Хлопецька.

Зір у центрі "Гармонія" перевіряли не лише відвідувачам, а й працівникам закладу. Такі виїзні прийоми до маломобільних людей вкрай важливі, бо не всі медичні заклади доступні для людей з інвалідністю.

Є клініки, в яких гарно все обладнане, але в нас є візки великі і маленькі. Санвузол не всюди доступний. Є люди на великому візку. Тому це добре, що ми тут це все організовуємо, бо в нас є умови для людей і вони можуть якісно отримати консультацію" — каже директорка центру реабілітації "Гармонія" Олена Чорнобривенко.

Наступного тижня офтальмологічне обстеження проведуть для вихованців центру "Паросток". Заплановані виїзди у райони.

Читайте також

  • "Від смаколиків до автомобілів", – жителі громади на Вінниччині щотижня відправляють вантажі на передову
  • "Росіяни поранених не забирають, залишають помирати на полях", – підполковник медслужби з Вінниці про роботу на фронті

На початок