Німеччина безкоштовно надасть українським атлетам тренувальні бази для підготовки до Олімпіади-2024

Німеччина безкоштовно надасть українським атлетам тренувальні бази для підготовки до Олімпіади-2024

Німеччина безкоштовно надасть українським атлетам тренувальні бази для підготовки до Олімпіади-2024
AFP/SID/JOHN MACDOUGALL

Раніше свою допомогу українським спортсменам запропонувала Франція.

Німеччина безкоштовно надасть тренувальні бази українським спортсменам для підготовки до літньої Олімпіади у Парижі у 2024 році. Про це заявила міністерка внутрішніх справ країни Ненсі Фезер.

За останній тиждень Німеччина стала другою країною, яка допомагатиме українським атлетам у підготовці до Олімпіади-2024. Раніше Франція повідомила про виділення 1 мільйона євро для підготовки українських олімпійців та паралімпійців до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі.

За словами Фезер, у Німеччині вирішили безкоштовно надати бази для українських атлетів. І, таким чином, "продемонструвати солідарність" з українськими спортсменами, які "постраждали від жахливої російської агресивної війни".

"Жахлива російська агресивна війна з усією силою вдарила по українському спорту. Німеччина і тут демонструє солідарність. Це особливо актуально з огляду на Олімпійські та Паралімпійські ігри 2024 року в Парижі. Ми хочемо зробити свій внесок, щоб допомогти спортсменам з України в їхній підготовці", - йдеться у заяві міністерки внутрішніх справ.

Рішенню про безоплатне надання тренувальних майданчиків для українських атлетів передувала заява генерального директора Німецької олімпійської спортивної конфедерації (DOSB) Торстена Берменстера. У ній чиновник виступив проти поновлення російських та білоруських атлетів у міжнародному спорті.

Німеччина не вперше безоплатно надає свої тренувальні бази атлетам інших країн. У 2016 році влада країни дала змогу підготуватися до Олімпіади-2016 сирійським спортсменам, які втекли від війни.

Що відомо Олімпіаду-2024

  • Група з 35 країн, включаючи Німеччину і Францію, яка приймає Олімпійські ігри, підписали заяву, в якій висловили "серйозну стурбованість" з приводу повернення російських і білоруських спортсменів і закликали МОК дати чітке пояснення нейтральному статусу атлетів з РФ та Білорусі.
  • Наступні літні Олімпійські ігри стартують у Парижі 24 липня 2024 року. На турнірі планують розіграти 329 комплектів медалей у 32 видах спорту.
  • На попередній літній Олімпіаді у Токіо збірна України з 19 нагородами різних ґатунків (серед них - єдине "золото" Жана Беленюка з греко-римської боротьби) посіла 44-те місце в підсумковому медальному заліку.
Читайте також: Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фрезер з'явилася на трибунах ЧС-2022 із забороненою пов'язкою "One Love"

Вибір редакції

На початок