З 12 до 21 травня 2023 року у Варшаві відбудеться фестиваль Millennium Docs Against Gravity – єдиний в Європі фестиваль, цілком присвячений повнометражним документальним фільмам. 2 березня на сторінці у Facebook організатори повідомили, що на афіші події – українська режисерка Аліса Коваленко.
"Цьогорічна афіша одного з найважливіших фестивалів документального кіно в Польщі - Millennium Docs Against Gravity – символічна присвята Україні. Ось я зі своєю жовто-блакитною стрічкою, яку пов'язала на зап'ястя перед тим, як піти на фронт, і яку не збираюся знімати до нашої перемоги", – написала Коваленко на власній сторінці.
Вона також додала, що польська прем'єра її стрічки "Ми не згаснемо" відбудеться саме у межах основного конкурсу цього кінофестивалю.
"Фільм "Ми не згаснемо" – історії про надзвичайних підлітків з Донбасу, які знаходять світло навіть коли світ навколо них пала", – пишуть організатори події.
Хто така Аліса Коваленко?
Режисерка Аліса Коваленко народилася в Запоріжжі. Її дебютний фільм "Сестра Зо" вийшов 2014-го, а повнометражна картина "Аліса в країні війни" (2015) про війну на Донбасі була представлена на численних міжнародних фестивалях та здобула три нагороди як найкращий документальний фільм: в Парижі, Агадірі та Мехіко.
Також серед знакових стрічок режисерки — "Домашні ігри", яку вперше в історії нового українського кіно Netflix транслював у Європі.
Аліса Коваленко нині захищає Україну на Донбасі. Як зазначила кінорежисерка у своєму дописі, вона воює у складі штурмової роти.

Стрічка "Ми не згаснемо" також потрапила до програми "Generation 14plus" Берлінського міжнародного кінофестивалю.
В ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Культура режисерка розповіла про зйомки фільму, службу та майбутній документальний фільм про повномасштабну війну.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!