У Миколаївській області станом на початок березня 2023 року працевлаштували 804 людини, 300 з яких – переселенці. Цей показник менший на 30 відсотків, ніж за аналогічний період 2022 року. Торік показник працевлаштованих сягав 1 151 людини.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва.
У Миколаївському обласному центрі зайнятості кажуть, ринок праці зменшився за рік повномасштабного вторгнення.
"Якщо протягом 2022 року у нас було 1700 вакансій, то станом на березень їх налічується до 500. Попит залишається сталим. Це люди, які працюють з інструментами, це такі професії: слюсарі, сантехніки, електрогазозварювальники, електрики. Завжди у нас був попит на таких клієнтів. Крім того, це і бухгалтери, і економісти", — розповіла Людмила Алпєєва.

Стимулюють різними програмами роботодавців працевлаштовувати людей.
"Для роботодавців у нас на сьогодні затверджені п'ять компенсацій. За однією компенсацією ми вже працюємо. Це за працевлаштування переселенців. І ми сплачуємо з фонду по 6 800 гривень", — говорить Людмила Алпєєва.
Окрім того, працює програма мікрогрантів "Є-робота", де для переможців конкурсу за створення робочих місць передбачена компенсація від 50 до 250 тисяч гривень.
Наталя Донцова працює бухгалтером в "Товаристві сприяння обороні України" з вересня 2022 року. За її словами, до цього мала ФОП, який довелося закрити на початку повномасштабної війни. Тоді ж і звернулася до центру зайнятості по допомогу.
"Хотіла б сказати добрі слова про мого інспектора Ірину. Вона завжди мені давала наставляння: "Наталю Вікторівно, з'явилася така вакансія, давайте. Давайте ми її опрацюємо". А тут мене прийняли. Я потрапила в сім'ю, скажімо так", — каже Наталя Донцова.

Голова організації Юрій Шутяк говорить, потребу в нових кадрах зумовила саме повномасштабна війна.
"Відбір проходив, здається, місяця півтора. Підходили люди. На жаль, або непрофесійні або не були готові виконувати ту роботу необхідну. Нині у нас працює Наталя Вікторівна Донцова. Як фахівець – мене повністю задовольняє", — розповів Юрій Шутяк.
Читайте також
Придатна для санітарно-побутових потреб. У водоканалі розповіли про хімічний склад води, яка подається миколаївцям
Через російські обстріли пошкоджень зазнали 13 електропідстанцій на Миколаївщині та Одещині
Рік після боїв за Баштанку. Бійці розповіли про оборону міста на Миколаївщині
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.