"Є деякі проблеми". ФІФА вдруге внесе зміни у формат групового раунду ЧС з футболу: у чому вони полягають

"Є деякі проблеми". ФІФА вдруге внесе зміни у формат групового раунду ЧС з футболу: у чому вони полягають

"Є деякі проблеми". ФІФА вдруге внесе зміни у формат групового раунду ЧС з футболу: у чому вони полягають
AP

На остаточне рішення вплинув попередній чемпіонат світу.

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) оголосить остаточне рішення щодо формату наступного чемпіонату світу з футболу у четвер, 16 березня. Про це повідомляє BBC.

Наступний мундіаль відбудеться за участі 48 команд, після того як ФІФА вирішила збільшити кількість учасників ЧС на 16 збірних. У Міжнародній федерації футболу заявили, що розглядають три формати турніру.

Наразі ФІФА обирає один з поміж двох варіантів. Міжнародна федерація футболу мала намір провести наступний чемпіонат світу у форматі 16 груп по три команди. Однак на остаточне рішення щодо ЧС-2026 вплинула інтрига на груповому етапі мундіалю у Катарі. Світова першість 2022 року пройшла з групами, що складались з чотирьох команд, а частина збірних вирішувала подальшу долю на турнірі безпосередньо у останньому турі.

Від формату груп на наступному чемпіонаті світу безпосередньо залежить кількість матчів на груповому етапі. Якщо це буде тріо, то поєдинків на цьому етапі змагань загалом буде 80, якщо квартети - 104.

"Групи з трьох команд звучать чудово, але є деякі проблеми. Чи правильно, що ви кваліфікуєтесь на чемпіонат світу, а потім третина команд іде додому після двох ігор? Нам необхідна відповідальність. У 2014 та 2018 роках турніри мали певну тривалість, і ми не можемо знехтувати цим. Чемпіонат світу не може тривати три місяці", - сказав президент КОНКАКАФ Віктор Монтальяні в інтерв'ю FT Business of Football Summit.

Натомість ФІФА зменшить тривалість підготовки збірних до групового етапу. Цей період буде більшим, ніж у Катарі (один тиждень), але меншим, ніж на ЧС-2018 - три тижні.

Рішення щодо формату ЧС-2026 ФІФА оголосить на 73-му Конгресі, який відбудеться 16 березня 2023 року у Кіґалі, столиці Руанди. Окрім формату наступної світової першості з футболу у цей день на черговий термін переоберуть чинного президента ФІФА - Джанні Інфантіно.

Читайте також: Джанні Інфантіно переоберуть президентом ФІФА. Лише він подав заявку на вибори

Що відомо про чемпіонат світу

  • Чемпіонат світу-2026 стане історичним: вперше в турнірі візьмуть участь 48 команд та вперше мундіаль пройде одразу у трьох країнах.
  • У порівнянні з нинішнім форматом, представництво збірних від Африки (КАФ) зросте найбільше - на чотири команди. Для УЄФА кількість місць на ЧС-2026 зросте на три.
  • Мундіаль-2026 відбудеться у червні-липні. Точні дати ще не визначені, оскільки вони залежатимуть від кількості матчів турніру.
  • Україна подала спільну заявку на проведення чемпіонату світу-2030 разом із Португалією та Іспанією. Зокрема, як повідомляло видання The Times, Україна може претендувати на проведення матчів кількох груп ЧС-2030.

Вибір редакції

На початок