У Вінниці телеграм-канали нового молодіжного руху cтворили підлітки – Нацполіція

У Вінниці телеграм-канали нового молодіжного руху cтворили підлітки – Нацполіція

У Вінниці телеграм-канали нового молодіжного руху cтворили підлітки – Нацполіція
Фото ілюстративне

Адміністраторами вінницьких телеграм-каналів нового молодіжного руху виявилися три неповнолітні дівчини. Про це повідомляє Нацполіція області.

Дві 15-річні та одну 13-річну вінничанки кіберполіцейські викрили 2 березня. Наразі із дівчатами та їхніми батьками спілкуються ювенальні поліцейські.

Як розповіли підлітки, канал створили для того, щоб підтримати однолітків. Зокрема, їхній вибір одягатися та виглядати так, як їм хочеться, й використали назву нового молодіжного руху.

Назву каналу поліція не вказує, аби "не популяризувати рух". Однак зазначається, що мова саме про новий рух, який активізувався серед молоді.

Що відомо:

  • У Вінниці підлітки намагалися влаштувати бійку на одній із площ міста. Учасники "акції" – прихильники молодіжного руху "Редан", який виник в Росії.
  • У Росії наприкінці лютого виник новий молодіжний рух, учасники якого називають себе "ПВК Редан". Абревіатура не пов'язана з військовою діяльністю, а назва виникла на тлі аніме-серіалу Hunter x Hunter, у сюжеті якого є злочинна організація "Геней Редан" з павуками на емблемі. В Україні подібні до російських зібрання підлітків вперше зафіксували 27 лютого.
  • Нацполіція вже заблокувала 18 каналів та груп, які були створені для "розкручування" руху.
  • Штучний розвиток субкультури “ПВК Редан” — це спроба російських пропагандистів вести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації ситуації в Україні. Про це розповів заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції Ярослав Шанько.

Читайте також

На початок