З початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України не припиняла своєї роботи "Школа супергероїв" для пацієнтів дитячих лікарень Житомирщини. Про це Суспільному розповіла завідувачка "Школи супергероїв" при обласній дитячій лікарні Алла Салацька.
За її словами, в освітньому центрі працюють вихователі та вчителі з усіх предметів. Загалом упродовж місяця поєднують лікування та навчання до 400 пацієнтів лікарні.
"Директорат школи забезпечив нас навчальними комп'ютерами, передусім ноутбуками для вчителів-предметників та інших працівників освітнього центру. Днями ми маємо отримати ще декілька планшетів. Вчителі пройшли низку тренінгів, спеціальних навчань. Найголовніше наше гасло – це, по-перше, вселити в дитину надію, а, по-друге, створити дітям таку психоемоційну атмосферу, завдяки якій кожна дитина, яка відвідуватиме наш освітній простір, почуватиме себе комфортно та безпечно і в подальшому у неї не зникатиме бажання приходити на навчання та здобувати знання", – каже Алла Салацька.


"Школа супергероїв" в обласній лікарні працює чотири роки. Спочатку це був волонтерський проєкт. Починаючи з жовтня минулого року, він отримав державне фінансування.
"Перша "Школа супергероїв" була відкрита в Охматдиті у Києві, а другими чи третіми виявилися ми", – каже директор обласної дитячої лікарні Юрій Довгополов.


Трирічний Андрій Кондратюк проживає у Коростишівській громаді. Зараз він лікується в обласній дитячій лікарні. Перебуває тут із бабусею і водночас навчається у "Школі супергероїв", яка працює для пацієнтів.
"Ми не можемо зараз водити його в дитячий садочок через те, що він хворіє, – розповідає бабуся Андрія Кондратюка Людмила Сезонюк. – Зараз ми потрапили з ним у лікарню вдруге. Але відколи він тут, я відчуваю, що є прогрес. От він і руками ліпить, і з дошкою інтерактивною працює, і малює. Він уже навчився тримати олівчик, ручку".

На запит бабусі заняття для її онука у "Школі супергероїв" в обласній дитячій лікарні проводять індивідуально. Також для навчання формують групи і класи, каже психологиня школи Інна Ткачук.
"Індивідуальні заняття переважно проходять у нас у класі. Нерідко ми ходимо у лікарняні палати у відділення і займаємося з дітьми біля ліжка. Це стосується тих пацієнтів, які не можуть встати і прийти у клас. Групові заняття, за можливістю, проводимо і у відділеннях, і в класах. Як показує практика, діти, попри те, що хворіють, мають спілкуватися та розвиватися", – каже Інна Ткачук.


Навчання у "Школі супергероїв" організовують для дітей різного віку. Це – урок біології для учнів старшої школи. Вони є пацієнтами різних відділень, проживають у різних громадах області, але уроки у лікарні відвідують разом, бо не хочуть відставати від навчальної програми.
"Я тут повторюю вивчене раніше, а також дізнаюся дещо нове. Зокрема, те, що не вивчила раніше. При цьому я закріпила свої знання ще краще. Я не можу переривати навчання. У мене ж, коли я повернуся в ліцей, будуть тести, контрольні", – ділиться думками слухачка "Школи супергероїв" Тетяна Чубенко.

"Я не дуже добре знаю біологію. Але мені тут допомогли надолужити деякі прогалини з цього предмету. І, я думаю, коли повернуся додому, то буду краще розбиратися не тільки в біології, а й в українській мові та інших предметах, які тут викладають", – каже слухачка "Школи супергероїв" Марія Дзюмак.

Навчальні предмети в освітньому центрі викладають за тією ж програмою, що і в загальноосвітніх ліцеях. Домашні завдання є, але оцінок не ставлять.
"Відповідно до навчальної програми, за календарним плануванням я створила презентації на всі розділи предмету і на всі групи класів – від шостого до одинадцятого. Діти тут спілкуються один із одним, тому не відчувають себе самотніми. Крім того, багато хто з них на навчання приходить після крапельниць. Тож навчання відволікає їх від хвороб і сприяє швидшому одужанню", – каже вчителька біології та хімії "Школи супергероїв" Світлана Солоп.

"Школа супергероїв" також працює і при дитячій міській лікарні імені Володимира Башека. Цей освітній центр із листопада 2022 року фінансується з державного бюджету. Щодня тут лікуються, навчаються та розвиваються від 15 до 25 пацієнтів із Житомирської громади.
"З листопада 2022 року ми охопили заняттями в освітньому центрі понад пів тисячі дітей, які лікувалися у міській лікарні, і надали 2700 освітніх послуг. У нас укомплектований штат лікарів-предметників. Їх наразі десять. Вчителі приходять і працюють із дітками, проводять заняття як у класі, так і індивідуально у відділеннях", – каже виконуюча обов'язки керівника "Школи супергероїв" при міській дитячій лікарні Вікторія Михайленко.

Окрім двох лікарень на Житомирщині, такі освітні центри працюють ще в шести лікарнях України.

Читайте також
- Перша професія: учні спецшколи у Житомирі на уроках праці виготовляють крафтове взуття.
- "Школа підтримки бізнесу": в Житомирі стартує освітній проєкт з можливістю фінансування найкращих бізнес-ідей.
- Чи можна по телефону записатися до лікаря – розповіли в Житомирській обласній лікарні.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: