"Не було більш прикрого завершення змагань". Яна Гладійчук не пройшла до фіналу стрибків з жердиною на Євро в приміщенні

"Не було більш прикрого завершення змагань". Яна Гладійчук не пройшла до фіналу стрибків з жердиною на Євро в приміщенні

Ексклюзивно
"Не було більш прикрого завершення змагань". Яна Гладійчук не пройшла до фіналу стрибків з жердиною на Євро в приміщенні
AP Photos

Як виступила українська стрибунка та її ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт.

Стрибунка з жердиною Яна Гладійчук стала першою представницею України, яка не пройшла до фіналу на чемпіонаті Європи-2023 у приміщенні, що проходить у Стамбулі. Українська атлетка припинила виступи за підсумками кваліфікації.

Гладійчук удруге в кар'єрі змагалася на Євро в приміщенні. На першому для себе турнірі у 2021 році українська стрибунка пройшла до фіналу та посіла сьоме місце. А за рік до чемпіонату Європи в Стамбулі зупинилася у кроці від медалі на ЧС у приміщенні, посівши четверте місце.

У Стамбулі Гладійчук розпочала виступи у ранковій сесії другого змагального дня. Перед цим у Туреччині у кваліфікації виступили чотири українці, і всі пройшли до фіналу: Ярослава Магучіх, Юлія Левченко та Катерина Табашник - у стрибках у висоту, а Роман Кокошко - у штовханні ядра.

Читайте також: "Для нас важливо, що ми пройшли втрьох". Юлія Левченко - про нерви у кваліфікації на Євро-2023 та обійми з українками

Гладійчук не змогла продовжити серію успішних кваліфікацій українців на Євро у Стамбулі. Вона успішно розпочала виступи, взявши висоти 4.10 та 4.30 метра з перших спроб, після чого мала стрибати 4.45 м.

Для потрапляння до фіналу Гладійчук мала виконати кваліфікаційний норматив (4.65 метра), або увійти до числа восьми найкращих стрибунок. Висота 4.45 м і стала вирішальною для українки у контексті подальшої боротьби за фінал.

Суспільне Спорт - ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи-2023 в приміщенні. Дивіться трансляції Євро-2023 у приміщенні на сайті Суспільне Спорт.

Гладійчук виконала дві спроби, які могли їй гарантувати вихід до фіналу. У першому та третьому стрибку українська легкоатлетка була близькою до того, щоб перелетіти планку 4.45 м, однак у кожному з випадків її зачепила.

Виступи Гладійчук закінчила саме з результатом 4.30 м, посівши 14-е місце. І вперше в кар'єрі не пройшла до фіналу на рівні ЧС та Євро в приміщенні.

Що сказала Яна Гладійчук про свій результат?

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт 29-річна стрибунка відзначила, що зробила тактичну помилку під час виступу на вирішальній висоті. За словами Гладійчук, після неуспішних спроб вона мала змінити жердину, щоб перелетіти планку, але у підсумку вирішила цього не робити.

Свою помилку стрибунка назвала прикрою. І засмучена від того, що так рано закінчила змагання на чемпіонаті Європи.

  • Про тактичну помилку у кваліфікації
"Трішки, мабуть, не вистачило мені змінити жердину. Це такий тактичний момент. У мене було дві хороші спроби на висоті 4.45 м, перша і третя. Не думаю, що вона б дозволила мені пройти до фіналу, треба було б стрибати наступну. Але трохи прикро, що не додала жердину. Не знаю, можна сказати, що це була моя тактична помилка. Можна було і на цій жердині стрибати: стан хороший, доріжка - теж. Трішки не було розуміння, які корективи зробити. Дуже прикра помилка на цій висоті, яка була мені доступною. Не було, мабуть, більш прикрого завершення змагань для мене".
  • Як саме інша жердина могла вплинути на її виступ у кваліфікації

"Трішки жорсткіша жердина може викинути тебе на більшу висоту. Але щоб її взяти, треба взяти більшу швидкість, бути агресивнішою на вході. Був такий резерв це зробити, але хотілося цю висоту взяти спокійно, стабільно. Також на дуже хорошій жердині. Не знаю, якщо дивитися відео, можна сказати, що якоїсь вдачі не вистачило".

  • Як оцінює свій результат у кваліфікації

"Я дуже розчарована. Якби ця висота була недоступною, я б спокійно йшла. А так, бачу ж, що могла її взяти в двох спробах, а не вистачило якогось сантиметру. Враховуючи увесь сезон, хотілося якогось фіналу".

  • Чому вирішила не змінювати жердину

"Мабуть, це треба було інтуїтивніше зробити. Нахабніше змінити жердину і перти на неї агресивніше. Але ця висота - вона по суті не така вже й висока, а доступна, на цій жердині я її вже стрибала. Тому було якесь спокійне відношення, що маю зробити все правильно, і її перелечу. Виходить, що я її перелітала, а ця швидкість йшла не нагору, а разом зі мною збивала планку".

  • Про подальші плани у сезоні

"Може, буде ще один старт, але у принципі це були основні змагання [зимового] сезону, заради яких я пропустила багато стартів, щоб бути у гарному стані тут. Я була у гарному стані тут і дуже прикро закінчую його у першому раунді.

Звичайно, готуватимуся [до літнього сезону], буду з тренером проводити збір. Трішки відпочити треба, з'їздити додому, хочеться побачити сім'ю, з чоловічою її частиною. І якось, мабуть, набратися енергії на увесь наступний сезон. Мабуть, вже краще не копатися у всіх цих штуках та помилках, бо сьогодні буде ще безсонна ніч, коли ти будеш думати все, що мав зробити, що треба було змінити та врахувати. Але маємо, що маємо. Такий результат. Хотілося б краще".

До фіналу у жіночих стрибках з жердиною пройшли вісім легкоатлеток - Вільма Мурто, Тіна Шутей, Айкатеріні Стефаніді, Міхаела Мейєр, Марго Шеврьє, Анжеліка Мозер, Роберта Бруні та Амалі Швабікова. Вони розіграють між собою медалі у суботу, 4 березня.

Хто така Яна Гладійчук

  • Яна Гладійчук - 29-річна українська атлетка з Києва, яка спеціалізується на стрибках із жердиною.
  • Гладійчук двічі перемагала у приміщенні на чемпіонаті балканських асоціацій та одного разу вигравала змагання зі стрибків з жердиною на відкритому повітрі.
  • Яна Гладійчук взяла участь у літніх Олімпійських іграх у Токіо у 2021 році, де не подолала кваліфікацію.
  • У 2022 році Гладійчук взяла участь у чемпіонатах Європи та світу на відкритому повітрі (не подолала кваліфікацію), а також на ЧС у приміщенні, де посіла четверте місце.
  • Особистий рекорд зі стрибків у висоту з жердиною Яна Гладічук встановила у 2021 році - на відкритому повітрі (4.40 метра) та у 2017 році - у приміщенні (4.61 метра).
На початок