У Чернівцях розпочалася реєстрація дітей до першого класу: як подати заяву

У Чернівцях розпочалася реєстрація дітей до першого класу: як подати заяву

У Чернівцях розпочалася реєстрація дітей до першого класу: як подати заяву
Фото: Суспільне Чернівці

З 3 квітня у школах Чернівців почали приймати заяви та документи для зарахування дітей до першого класу. Записати дитину можна онлайн – через електронний портал або електронну пошту закладу.

Про у коментарі Суспільному повідомила начальниця міського управління освіти Ірина Ткачук.

Якщо можливості зареєструватися онлайн немає

Якщо батьки не мають можливості зареєструватися, подати заяву та документи онлайн, то заклад має визначити для них дні та години прийому.

"У школах не повинні вимагати присутності дитини під час подання заяви, а також інформації про місце роботи, посади батьків або людей, як їх замінюють", – повідомляють в управлінні.

Як зрозуміти, чи прийняли дитину до школи

В електронній системі можна відстежувати заявку. Приймати документи завершать 31 травня. Про результати реєстрації та необхідність особисто подати документи до школи заклад повинен повідомити батьків через електронну пошту.

Батьки можуть реєструвати дитину у декількох школах, але зарахують її у той заклад, куди батьки принесуть оригінали документів.

Які документи потрібні для зарахування

Згідно з наказом управління освіти, батькам потрібно принести до школи наступні документи:

  • копія свідоцтва про народження;
  • оригінал або копія медичної довідки;
  • оригінал документа, який підтверджує місце проживання дитини чи одного з батьків, який проживає на території обслуговування закладу (для отримання можливості першочергового зарахування).

Якщо заяв буде більше, ніж місць у школі

Спочатку зараховують дітей, які мають право на першочергове зарахування. Якщо у класах є достатня кількість місць, щоб там навчали решту дітей, то їх також можуть зарахувати у ту школу. Якщо немає – шукають інший заклад.

Першочергово будуть зараховувати дітей, які:

  • проживають на території обслуговування школи;
  • мають братів чи сестер, які навчаються у цьому закладі;
  • є дітьми працівників закладу;
  • мають особливі освітні потреби та проживають на території обслуговування школи.

"Жодна дитина не залишиться без навчання. Батьки можуть звернутися до управління освіти й поспілкуватися, яку школу обрати, якщо в закладі немає місць. Або якщо вони працюють в іншій частині міста і їм не зручно водити дитину в заклад, який обслуговує ту територію. Ми спробуємо підібрати варіант для навчання дитини", – каже Ткачук.

За інформацією управління, з 15 червня заяви на зарахування дитини до першого класу прийматимуть тільки, якщо у школі будуть вільні місця.

Читайте також

У Чернівецькій області п'ятикласники отримали підручники з математики

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Вибір редакції

На початок