Навесні 2022 року в Посад-Покровському, що на Херсонщині, 28-ма окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу зупинила просування російської армії в бік Миколаєва. Попри перевагу сил, постійний артилерійський обстріл та армійську авіацію, українські військові змогли прорвати оборону росіян. Вже в жовтні 2022 року Посад-Покровське стало ключовим для початку контрнаступу на Херсон.
Про це розповів командир батальйону 28 бригади Несквік на Фейсбук-сторінці оперативного командування "Південь".
Зі слів командира, на Посад-Покровське щовечора росіяни здійснювали кілька нальотів авіації.
"На початку березня перевага противника була колосальна. Колони з Херсона йшли і йшли в напрямку Миколаєва. Ми стикнулися з дуже сильним артилерійським впливом противника. Дуже сильно він використовував й армійську авіацію. Це були два-три нальоти буквально за вечір авіації", — каже Несквік.

Крім відбиття атак росіян, Сили оборони намагалися евакуювати цивільне населення.
"Стикнулись з великою проблемою – цивільне населення, яке на початку березня перебували тут, його просто дуже багато. Здійснювалася майже дві доби евакуація насамперед жінок вагітних, дітей", — розповідає військовий.

Несквік каже, лінія українського батальйону була досить велика й на кожній ділянці бойових дій фронту було "гаряче".
"Ми навчилися робити й люди навчилися — і вміють, і знають, і воюють дуже якісно. У нас було всяке, ми навіть навчилися родити багаторазові батарейки до Javelin, NLAW, попри те, що вони одноразові, тобто "хімічили", як могли, і досить успішно", — говорить Несквік.

У жовтні 2022 року Посад-Покровське стало місцем, звідки розпочався контрнаступ на Херсон.
"Отримали наказ на перегрупування у визначеному районі та здійснення наступальних дій в напрямку Херсона. Нам вдалося прорвати оборони противника. Ставропольські десантники почали тікати. Нарощували наступ, розвідка працювала далі, просувалась, не давала їм закопуватись. Тобто вони розуміли, що зараз потраплять в котел, тому що угрупування військ у нас досить велике, і ми беремо якістю, а у них вже ця якість або загинула, або поїхала до дому важко поранена", — згадує Несквік.
На жаль, маємо двох таких сусідів — Росію та Білорусь, але все одно можна починати вже будувати паркан величезний, позиції, від них відгороджуватися і йти в цивілізований світ, а не жити з цим племенем. Цю війну треба однозначно закінчити, але лише нашою перемогою. Жодних перемовин на їхніх умовах бути не може.
Читайте також
На Кінбурнській косі Сили оборони України знищили російську техніку
Бригада "Лють". На Миколаївщині до Гвардії наступу відібрали майже 200 добровольців
Юридична та психологічна допомога на Миколаївщині: як працює координаційний штаб з питань зниклих безвісти
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.