Три українські стрибунки у висоту пройшли у фінал чемпіонату Європи: результат кваліфікації

Три українські стрибунки у висоту пройшли у фінал чемпіонату Європи: результат кваліфікації

Три українські стрибунки у висоту пройшли у фінал чемпіонату Європи: результат кваліфікації
Юлія Левченко, фото: GETTY IMAGES

Україна подолала кваліфікацію у повному складі.

Українські стрибунки у висоту Ярослава Магучіх, Юлія Левченко та Катерина Табашник втрьох пробилися до фіналу чемпіонату Європи-2023 у приміщенні. Усі вони потрапили до топ-8 найкращих за результатами кваліфікації.

Лише Україна була представлена максимальною квотою у жіночих стрибках у висоту на Євро-2023. Причому кваліфікаційний норматив на турнір виконали одразу шість українських атлеток, але більше трьох на турнір заявити не можна. Тож на Євро-2023 Україну представляють лідерка світового сезону Магучіх, а також чемпіонка України Левченко та віцечемпіонка України Табашник.

Читайте більше: Роман Кокошко пройшов до фіналу Євро-2023 у штовханні ядра. Це перший фінал для України у цій дисципліні за 23 роки

Загалом на Євро-2023 у жіночих стрибках у висоту в кваліфікації змагалися 16 атлеток. Для виходу у фінал - потрібно було потрапляти у топ-8 найкращих.

Крім українок, основними фаворитками на вихід у фінал були британка Морган Лейк, італійка Єлена Валлортігара, чорногорка Марія Вуковіч та сербка Ангеліна Топіч. Однак не всім вдалося потрапити до топ-8 найкращих.

Суспільне Спорт - ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи-2023 в приміщенні. Дивіться трансляції Євро-2023 у приміщенні на сайті Суспільне Спорт.

Як пройшла кваліфікація на Євро-2023

  • 1.76 метра: Катерина Табашник взяла планку з першої спроби, Ярослава Магучіх та Юлія Левченко пропускали висоту;
  • 1.82 метра: Левченко взяла з першої спроби, Табашник - з другої, Магучіх - пропускала. Усі спортсменки залишалися у секторі;
  • 1.87 метра: Левченко та Табашник стрибнули з першої спроби, а Магучіх двічі поспіль не взяла планку, після чого вирішила перенести на висоту 1.91 метра!
  • 1.91 метра: Магучіх з першої і єдиної спроби підкорила планку. Також з першої спроби взяла Левченко, а Табашник - з другої. Усього висоту 1.91 метра взяли лише 8 атлеток, саме вони і пройшли до фіналу!

Ще на висоті 1.87 метра припинила змагання Валлортігара - бронзова призерка чемпіонату світу 2022 року. Також планка на 1.91 метра не підкорилася Вуковіч, віцечемпіонці Європи 2022 року. Фінальні змагання на Євро-2023 пройдуть без них.

Хто подолав кваліфікацію у жіночих стрибках у висоту

  • Юлія Левченко, Ярослава Магучіх, Катерина Табашник (усі - Україна)
  • Крістіна Гонсель (Німеччина), Даніелу Станчу (Румунія), Ангеліна Топіч (Сербія), Бріт Верманн (Нідерланди), Морган Лейк (Велика Британія)

Фінал у жіночих стрибках у висоту на Євро-2023 з легкої атлетики у приміщенні відбудеться в неділю, 5 березня, о 9:20 за київським часом.

Інформація оновлюється...

Уся інформація про чемпіонат Європи - тут.

Вибір редакції

На початок