Два українські стрибуни вийшли до основного раунду ЧС-2023 на великому трампліні: результати кваліфікації

Два українські стрибуни вийшли до основного раунду ЧС-2023 на великому трампліні: результати кваліфікації

Ексклюзивно
Два українські стрибуни вийшли до основного раунду ЧС-2023 на великому трампліні: результати кваліфікації
AP Photos

Як виступили на світовій першості Євген Марусяк та Віталій Калініченко.

У словенській Планиці триває чемпіонат світу з лижних стрибків з трампліна. У четвер, 2 березня, на турнірі відбулися кваліфікаційні старти чоловічих змагань на великому трампліні.

У лютому в чоловічих змаганнях на нормальному трампліні виступали Євген Марусяк та Віталій Калініченко. Тоді до фіналу пройшов тільки Марусяк, що встановив національний рекорд на рівні світової першості - 17-те місце.

Читайте також: Євген Марусяк фінішував у топ-20 на чемпіонаті світу зі стрибків з трампліна. Це найкращий результат в історії України

Обидва представники України в четвер розпочали виступи в заключному особистому турнірі зі стрибків з трампліна. У кваліфікації вони ввійшли до стартлиста з 62 спортсменів та боролися за місця у топ-50, що давали путівку до основного раунду змагань.

Першим з українців стрибав Калініченко. 29-річний українець пролетів 120 метрів та отримав за свою спробу 97.8 бала. Натомість Марусяк пролетів 128 метрів та був відзначений оцінкою у 117.1 бала.

У фінальному заліку результат Марусяка став 27-м найкращим, Калініченка — 45-м. Відтак обидва українці продовжать змагатися в Планиці, де вестимуть боротьбу за місце у фіналі в п'ятницю, 3 березня.

Марусяк з Калініченком вдруге поспіль подолали відбірковий раунд світової першості на великому трампліні. Це досягнення також підкорилося обом українцям на чемпіонаті 2021 року в німецькому Оберстдорфі, де Віталій став 29-м у фіналі.

Калініченко також долав відбір ЧС-2019 в австрійському Зеефельді. Тоді українець опинився поза медальним стартом із 42-м найкращим результатом.

Найкращим у кваліфікації став виступ словенця Тімі Зайца. Той пролетів на 136 метрів і отримав 142.5 бала.

Свій виступ у Планиці Калініченко оцінив у ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт. За словами українця, йому належить проробити достатньо роботи над помилками напередодні ключових стартів 3 березня.

"Стрибок вийшов зі сходу зі стола, та й в польоті — досить непогано. Можна й краще, адже мав проблеми з приземленням. Вони в мене й до цього були. Погано підхожу до гори приземлення, щоб зробити «розножку» правильно. Техніка незадовільна. Але загалом стрибок кращий, мені вже подобається більше, бо я можу впевненіше виконувати свою роботу на столі відриву".

"В основному раунді намагатимусь покращувати свій результат, виконати кращий стрибок. Перший, другий та третій стрибки. Якщо буде й третій, то буде дуже добре. А там побачимо", — підсумував спортсмен.

ЧС-2023 зі стрибків з трампліна: що відомо

  • Змагання на трамплінах відбуваються в рамках чемпіонату світу з лижних видів спорту в Планиці, що триватиме до 5 березня. На турнірі також визначають чемпіонів світу в лижних перегонах та лижному двоборстві.
  • Заключним стартом чемпіонату 4 березня стануть чоловічі командні змагання на великому трампліні. Збірна України не братиме в них участі — для заявки команди мають подавати склад з чотирьох стрибунів.
  • Чинним чемпіоном світу зі стрибків з великого трампліну є австрієць Штефан Крафт. У відборі цьогорічних змагань олімпійський чемпіон Пекіна в командних змаганнях показав шосту найкращу спробу (132.3 бала).
На початок