Поліцейські сектору ювенальної превенції провели для учнів 11 класу Тернопільської школи №10 урок безпечного спілкування в інтернеті. Вони розповіли дітям, з якими загрозами можна зіткнутися у віртуальних спільнотах. Йшлося про групи, які пропагують насильство серед неповнолітніх.
Старший інспектор сектору ювенальної превенції Тернопільського районного управління поліції Валентин Бабішевич повідомив, що профілактичні заходи організовують для неповнолітніх віком від 13 до 18 років.

"Уроки проводимо для дітей, які зареєстровані в соціальних мережах. Там зараз пропагують хуліганські протиправні дії. Спонукають робити їх у громадських місцях", – каже поліцейський.
Однією з тем для обговорення став рух "Редан", який зараз поширюється серед молоді.

"Нам розповіли, що Україною поширюються такі рухи, як чвк-редани. Їхня суть у тому, що є молодь, яка бореться, приміром, за право мати будь-який колір волосся, вдягатися, як хоче. Інші намагаються їх побити. Поліцейські застерігали, що не потрібно це поширювати, не варто підписуватися на телеграм-канали, які можуть містити таку інформацію. Також вони розповіли нам, що Росія, в якій це почалося, хоче таким чином розпочати інформаційну війну", – говорить учень 11 класу школи №10 Тернополя Дмитро Мізь.
Правоохоронці застерегли дітей не переписуватися з незнайомцями та не викладати свої дані в мережі. Юлія Шпак розповіла, які висновки зробила після цього уроку.

"Я зрозуміла, що не можна слідкувати за цим і не можна заходити в їхні групи, не можна піддаватися на провокації", – сказала дівчина.

Щоби діти не потрапляли в інтернет-пастки мають слідкувати батьки, розповіла психологиня цього навчального закладу Валерія Хориняк.
"З батьками теж будуть проводити профілактичну роботу, хай вони застерігають дітей від негативного впливу соціуму".
За словами доктора психологічних наук Андрія Гірняка, підлітків потрібно залучати до масових заходів.

"По-перше, дітей потрібно навчити конструктивно самореалізовуватися. Тобто, в школах мають бути такі тренінги. По-друге, обов’язково повернути масові форми роботи. Зараз переважає індивідуальне репетиторство, групові форми роботи, а масових немає. Якщо школа, суспільство, соціум не буде пропонувати конструктивних масових форм роботи, то підлітки будуть самоорганізовуватись в деструктивні групи й виявляти це так, як вони вміють", – сказав Андрій Гірняк.
Що відомо
- Українських дітей закликають до провокацій: як діють російські пропагандисти