У селах Кіровоградщини почали обмінювати лампи розжарювання на електроощадні

У селах Кіровоградщини почали обмінювати лампи розжарювання на електроощадні

У селах Кіровоградщини почали обмінювати лампи розжарювання на електроощадні
Фото: Суспільне Кропивницький

У селах Кіровоградської області почали обмінювати лампи розжарювання на електроощадні. Для цього поштові відділення отримали 112 тисяч ламп, розповіла керівниця Кіровоградської дирекції "Укрпошти" Тетяна Капустіна. Це третій етап всеукраїнської програми. Перший розпочався в регіоні 31 січня з обласного центру. У селах обміняти лампи можна у стаціонарних та пересувних відділеннях. Суспільне побувало в селі Соколівське Кропивницького району.

За три дні у селі Соколівське жителі обміняли 530 ламп розжарювання на енергоощадні, розповіла начальниця відділення зв’язку Олена Турецька. Нині лишилось 350 штук з вузьким цоколем і 20 з більшим. 100 ламп із широким цоколем мають отримати до 5 березня.

Олена Турецька пояснила, що лампи можна повернути протягом місяця в пакуванні виробника. За три дні обміну скарг щодо непрацюючих ламп, сказала, не було.

За словами керівниці Кіровоградської дирекції "Укрпошти", більшим попитом користуються лампи з широким цоколем. Протягом двох-трьох днів відправлять у сільські віддалення 80 тисяч таких ламп: "Згодом ми будемо мати детальну інформацію з приводу того, яку кількість ламп обміняли. Якщо попит в деяких відділеннях більший ніж в інших, будемо перерозподіляти або надсилати додаткові".

Що відомо

  • Кіровоградська область отримала 460 тисяч ламп, видали 160 тисяч.
  • Обмін лам роблять у рамках всеукраїнської програми за підтримки Європейського Союзу та Уряду України задля зменшення навантаження на енергосистему. Проєкт буде реалізовуватись упродовж року. Одна людина може обміняти п’ять ламп розжарювання. Для цього потрібен паспорт та ідентифікаційний код або необхідно зареєструватись в “Дії”.
  • В Україні планують обміняти 50 мільйонів ламп на енергоощадні. Нині отримали 20, сказала Тетяна Капустіна. Дату закінчення проєкту назвати не може.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок