Бригада "Лють". На Миколаївщині до Гвардії наступу відібрали майже 200 добровольців

Бригада "Лють". На Миколаївщині до Гвардії наступу відібрали майже 200 добровольців

Бригада "Лють". На Миколаївщині до Гвардії наступу відібрали майже 200 добровольців
Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У Національній поліції Миколаївської області триває набір добровольців до Гвардії наступу бригади "Лють". Станом на 2 березня відібрано близько 200 добровольців.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник відділу комплектування відділу кадрового забезпечення головного управління Національної поліції Миколаївської області Олег Ключко.

Основними завданнями добровольців, каже Олег Ключко, будуть: проведення штурмових дій, знешкодження диверсійно-розвідувальних груп та незаконних збройних формувань, а також аеророзвідка.

"Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України — це воєнізований підрозділ департаменту поліції особливого призначення, який призначений для відсічі та стримування агресії ворога проти України", — пояснив начальник відділу.

Бригада "Лють". На Миколаївщині до Гвардії наступу відібрали майже 200 добровольців
Плакати біля Головного управління Національної поліції у Миколаєві. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

До штурмової бригади "Лють" Національної поліції анкети подати можуть як цивільні, так і працівники поліції, що вже служать.

"Конкурсний відбір розпочато з першого лютого 2023 року. До бригади "Лють" можуть податися будь-хто не залежно від освіти, головне — це повна загальна середня освіта. Станом на 2 березня відібрано 129 кандидатів з-поміж цивільних осіб. Серед поліцейських головного управління Національної поліції відібрано 56, які вже призначені до департаменту поліції особливого призначення "Лють", — розповів Олег Ключко.

Вадим понад десять років працює в Національній поліції кінологом, брав участь у бойових діях в зонах АТО та ООС, одним з перших подався на конкурс до Гвардії наступу.

"Створення цього підрозділу дає нам унікальну можливість допомогти нашим Збройним силам у звільненні нашої держави, всієї нашої території. Весь період війни просидів в тилу, хочеться допомогти, хоч маленький вклад, але зробити", — сказав Вадим.

Бригада "Лють". На Миколаївщині до Гвардії наступу відібрали майже 200 добровольців
Марина подала документи на вступ до Гвардії наступу. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Пройшла етап відбору та чекає на навчання у бригаді "Лють" Марина. Дівчина розповіла, що раніше працювала медиком в реанімації, тепер хоче допомагати пораненим на передовій.

"Йду в "Лють", тому що я гадаю, що туди потрібні також кваліфіковані медики і хочеться допомагати хлопцям там, тому що медиків в місті зараз достатньо, а на передовій вони потрібні. Пройшла усі етапи відбору, співбесіду, зараз чекаю на зарахування", — розповіла Марина.

Конкурсний відбір триває, каже Олег Ключко, серед вже відібраних кандидатів працівники різних професій — інженери, юристи, медики, військовослужбовці, представники добровільчих формувань територіальних громад та працівники поліції.

Що відомо

  • Бригада “Лють” – штурмова бригада Нацполіції України, буде налічувати 4300 бійців по всій Україні, складатиметься з полків та батальйонів.
  • Полк особливого призначення “Сафарі” чисельністю 1200 людей. Буде дислокуватися в Києві й Київській області.
  • Полк “Цунамі” (1200 людей), місце дислокації – Одеса й Одеська область.
  • Батальйон “Луганськ-1” імені Героя України Сергія Губанова (600-700 людей), місце дислокації – Дніпропетровська область.
  • Артилерійський полк буде дислокуватися в Житомирській області.
  • Регіональних підрозділів у кожній області не буде, створюється один-єдиний департамент.

Читайте також

Рік без виступів. У Миколаєві народний ансамбль бального танцю відновив роботу

Зниклі безвісти. Що необхідно знати миколаївцям, щоб не зашкодити пошуку рідних

Юридична та психологічна допомога на Миколаївщині: як працює координаційний штаб з питань зниклих безвісти

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок