У пологовому будинку Рівного оновили два відділення і закупили нове обладнання

У пологовому будинку Рівного оновили два відділення і закупили нове обладнання

У пологовому будинку Рівного оновили два відділення і закупили нове обладнання
Фото: Суспільне Рівне

У Рівненському міському пологовому будинку оновили відділення інтенсивної терапії новонароджених, відділення постінтенсивного догляду та закупили нове обладнання. Заклад має реанімаційний зал з апаратами штучної вентиляції легень, ізолятор для немовлят та п'ять окремих палат для жінок з новонародженими.

З 2 березня в оновленому відділенні інтенсивної терапії надаватимуть допомогу новонародженим. Для міського пологового будинку для реанімаційної закупили нові апарати штучної вентиляції легень та інше обладнання, щоб лікувати передчасно народжених немовлят.

"Можна вентилювати як доношених, так і недоношених дітей у надзвичайно фізіологічних параметрах. Коли народжується дитина, бувають екстремальні ситуації. Приблизно 10% від новонароджених дітей потребують якоїсь нашої допомоги, реанімаційної допомоги. Частина з них, десь до 1%, приходить у відділення інтенсивної терапії, де потрібно надати допомогу, дихальну підтримку, фототерапію, провести інфузійну терапію, підтримати життєві сили дитини", — розповіла завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених Наталія Бойко.

У пологовому будинку в Рівному оновили реанімацію
Фото: Суспільне Рівне

У відділенні є ізолятор, там окремо лікуватимуть новонароджених, у яких виявили певні інфекції. Одночасно під апаратами зможуть перебувати дев'ять немовлят.

У пологовому будинку оновили реанімаційне відділення
Фото: Суспільне Рівне

Також у відділені є п'ять окремих палат для жінок з немовлятами. Кімната оснащена відеокамерами для спостереження та кисневими точками.

"Мама може брати активну участь у виходжуванні дитини, може годувати дитину. Особливо це важливо для глибоко недоношених дітей, які довгий час перебувають у пологовому будинку, тому що це може зайняти й місяць для дитинки, яка народилася з вагою 800-900 грам чи один кілограм. І дуже важливо залучати маму до процесу. У нас є спеціальні крісла-кенгуру, де дитина може вкладатися мамі на груди, це сприяє виходжуванню дітей", — зазначила завідувачка відділення новонароджених Анна Кочмарська.

У пологовому будинку в Рівному оновили реанімацію
Фото: Суспільне Рівне

За інформацією міського голови Олександра Третяка, на ремонтні роботи витратили майже 3,8 млн грн, понад мільйон пішло на реконструкцію системи киснепостачання.

Зі слів головної лікарки полового будинку Світлани Муравської, загалом на ремонт відділення інтенсивної терапії, а також на закупівлю обладнання, витратили 23 мільйони гривень.

Читайте також

  • Індексація пенсій у 2023 році: на скільки й кому збільшать виплати та чи збережуться компенсації
  • СБУ затримала російського диверсанта, який хотів підірвати об’єкт транспортної інфраструктури Рівного
  • "Хотів хорошого життя": у Рівному судитимуть чоловіка, який не оплатив послуги готелів та ресторанів
  • Підприємицю підозрюють в махінаціях на закупівлі обладнання для Рівненської АЕС
  • "Котики Перемоги" в театрі ляльок, щоб підтримати ЗСУ: в Рівному діє перша виставка Кота Інжира
  • На Рівненщині чоловік продавав гранати, перебуваючи у в'язниці. Оперативні закупки провела поліція

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок