Спроба РФ використати дітей для дестабілізації ситуації в Україні: що кажуть у поліції про "ПВК Редан"

Спроба РФ використати дітей для дестабілізації ситуації в Україні: що кажуть у поліції про "ПВК Редан"

Доповнено
ПВК Редан
Фото ілюстративне: Суспільне

Штучний розвиток субкультури “ПВК Редан” — це спроба російських пропагандистів вести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації ситуації в Україні. Про це на брифінгу в Media Center Ukraine — Ukrinform розповів заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції Ярослав Шанько. За його словами, в Україні вже заблокували майже пів сотні телеграм-каналів і груп, пов'язаних із "ПВК Редан”.

За його словами, доказом цього є те, що перший інцидент стався 22 лютого у столиці країни-агресора.

“В результаті того інциденту загинуло двоє підлітків. Саме після цього російські спецслужби використали таку ситуацію як модель провокації заворушень на території України для дестабілізації ситуації”, — зазначив Шанько.

Він розповів, що наприкінці лютого Нацполіція в мережі Інтернет виявила активність нового молодіжного руху, метою якого є провокування конфліктів та масових бійок. Поліція почала перевірку інформації, до якої долучилися підрозділи кіберполіції, ювенальні поліцейські, дільничні.

“Встановили, що в соцмережах і новостворених телеграм-каналах адміністратори поширюють інформацію та провокують молодь до масових скупчень  та фізичних протистоянь між собою, щоб навмисно втягнути дітей у протиправну діяльність”, — сказав Шанько.

За неповний тиждень Нацполіція зафіксувала понад 40 таких зустрічей 17 регіонах України, сказав поліцейський. Він додав, що поліція оперативно відреагувала на всі ці події та не допустила жодних сутичок.

“На ці заходи було задіяно понад 2,5 тисячі поліцейських. До відділів та територіальних відділень поліції було запрошено понад тисячу осіб. З них більшість — неповнолітні. На місці з ними і їхніми батьками було проведено профілактичні розмови щодо недопущення порушень громадського порядку і роз'яснення щодо як адміністративної, так і кримінальної відповідальності”, — розповів Шанько.

За його словами, коли поліцейські спілкувалися з дітьми, то більшість із них — 90% — пояснили, що були учасниками цих груп чи масових скупчень через цікавість, що буде відбуватися далі.

“Адміністратори груп пояснюють, що вони створюють ці Телеграм-канали і групи, бо це зараз “на хайпі” і з метою подальшого заробітку на цих каналах коштів”, — пояснили у поліції.

Шанько додав, що поліцейські на сьогодні заблокували майже пів сотні цих каналів та груп, встановили 45 адміністраторів каналів, створених для того, щоб розкрутити цей молодіжний рух та дестабілізувати ситуацію в Україні.

Що відомо про "ПВК Редан" в Україні

Українські поліцейські вже заблокували 18 каналів та груп, які були створені для "розкручування" молодіжного руху "ПВК Редан" та дестабілізації ситуації всередині країни.

Про це повідомив начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан.

За його словами, до управлінь та відділів поліції протягом двох днів також запросили понад 700 осіб. Більшість із них – це неповнолітні.

Ювенальні поліцейські проводять профілактичні заходи із підлітками та їхніми батьками. При цьому роз’яснюють, що за провокування конфліктів і масових бійок передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка наступає із 14 років.

Читайте також: В Україні підлітки почали наслідувати російський рух "ПВК Редан". Що про це відомо

Крім того, оперативні служби разом із Кіберполіцією встановлюють джерела фінансування, адміністраторів  цих інформаційних каналів та організаторів масових заходів.

Читайте також

Нацполіція заблокувала 18 каналів, створених для дестабілізації ситуації в Україні через молодіжний рух "ПВК Редан"

Вибір редакції

На початок