Івано-Франківськ та прифронтові Гуляйполе та селище Покровське підписали меморандум про співпрацю

Івано-Франківськ та прифронтові Гуляйполе та селище Покровське підписали меморандум про співпрацю

Івано-Франківськ та прифронтові Гуляйполе та селище Покровське підписали меморандум про співпрацю
Фото: Facebook/Івано-Франківська міська рада

Івано-Франківськ та прифронтові населені пункти Гуляйполе Запорізької області та Покровське Дніпропетровської області підписали меморандум про співпрацю. Угода передбачає роботу в економічній, культурній та науково-технічній сферах. Про це повідомили на сайті міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

"Особливістю є те, що в Дніпропетровській та Запорізькій областях проходять службу дуже багато жителів Франківської громади. Тому дуже важливо, щоб ми теж співпрацювали в соціальних, гуманітарних і культурних питаннях, допомагали одне одному. Ми можемо приймати дітей, обмінюватися певним досвідом, відправляти лікарів", — розповідає Руслан Марцінків.

Голова Гуляйпільської міської територіальної громади Сергій Ярмак каже: попри щоденні обстріли, у підвалах та сховищах міста залишаються жити 85 дітей, батьки яких не хочуть чи не можуть виїхати із зони бойових дій. З його слів, надалі ці діти потребуватимуть реабілітації.

"Для нас — це історична подія. Допомога, я впевнений, буде дуже різна. Це — реабілітація тих дітей, які залишилися у нас на території. В меморандумі прописано дуже багато пунктів, які цікаво буде реалізовувати", — каже Сергій Ярмак.

Покровська громада прийняла майже три тисячі переселенців з Гуляйпільського району Запорізької області, розповідає селищна голова Світлана Спажева.

"При невеликих заробітних платах і пенсіях люди потребують і продуктових наборів, і теплого одягу, і ковдр, і приладів для обігріву, і найбільше, мабуть, уваги. Тобто ми говоримо і про психологічну допомогу, про облаштування певних коворкінг-центрів, де вони можуть зустрічатися та спілкуватися", — каже Світлана Спажева.

Це — не перша угода Івано-Франківська з прифронтовими містами. Руслан Марцінків каже: з початку повномасштабної війни підписали меморандум про співпрацю з Ніжином Чернігівської області та Конотопом Сумської області.

У 2014 році Івано-Франківська громада підписала угоду з Волновахою та Попасною. У межах меморандуму про співпрацю Івано-Франківськ приймав дітей з Луганської області.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок