Старі насоси постійно виходять з ладу. В Компаніївській громаді на Кіровоградщині оновлюють насоси для водогону

Старі насоси постійно виходять з ладу. В Компаніївській громаді на Кіровоградщині оновлюють насоси для водогону

Старі насоси постійно виходять з ладу. В Компаніївській громаді на Кіровоградщині оновлюють насоси для водогону
Обладнання для артезіанських свердловин. Фото: Компаніївська громада

Компаніївська громада отримала 10 насосів і стільки ж електродвигунів для артезіанських свердловин на суму 10 тисяч доларів. Це гуманітарна допомога від програми DOBRE "Requestfor Emergency Responce", яку реалізує агенція США з міжнародного розвитку (USAID). Насоси розподілять між двома комунальними підприємствами громади. Про це Суспільному розповів заступник Компаніївського селищного голови Роман Снєсарь.

Зараз в Україні реалізують проєкт швидкого реагування на ризики, які виникли під час збройної агресії Росії, каже Роман Снєсарь. Агенція США постачає в громади-партнери різне обладнання. В Україні таких громад понад 60. Компаніївці передали по 10 насосів і двигунів для артезіанських свердловин. Їх розподілять між двома комунальними підприємствами громади – "Компаніївським" і "Мар’ївка". Нові насоси енергоощадні й витривалі. Поступово ними замінять старе обладнання, каже Роман Снєсарь.

Компаніївська громада отримала 10 насосів для водогону від американської програми
Компаніївська громада отримала 10 насосів для водогону від американської програми. Фото: Компаніївська громада

"Не всі насоси будуть в Компаніївці, – каже заступник голови громади. – Їх поставлять і в селах. У нас є декілька свердловин у селищі й по одній свердловині в кожному селі. Мар'ївка, наприклад, має дві свердловини. Старі насоси й двигуни постійно працюють і виходять з ладу. Поки їх витягують і ремонтують, селище чи село залишається без води. А так ми можемо старий насос забрати, а новий поставити. Замінимо обладнання, яке споживає багато електроенергії, але саме непродуктивне".

До цього в січні й лютому в рамках американської програми "Request for Emergency Responce" в громаду передали пральну й сушильну машини для лікарні, чотири дизельні генератори для шкіл, котел для пункту обігріву в Мар'ївку. Загалом громада співпрацює з програмою DOBRE з 2018 року, розповів Роман Снєсарь.

"За ці роки ми реалізували дуже багато різних проєктів, – каже заступник голови громади. – У селі Голубієвичі відкрили стоматологічний кабінет, який став справжнім соціальним хабом для жителів кількох сіл. – Закупили сучасне обладнання для ямкового ремонту доріг. Воно працює на території у селищі. Створюємо молодіжний простір у Компаніївці. Його трохи не завершили через війну. Також розробили Стратегію розвитку до 2025 року. Це я назвав найпотужніші проєкти. Окрім грантів, також ідуть постійні семінари, онлайн-навчання. Це дуже потужна програма".

Читайте також

  • Повертатись нікуди. Дві родини з Луганщини облаштувались в Компаніївській громаді на Кіровоградщині
  • Їздила на роботу з Компаніївки. У Кропивницькому лікарка-інфекціоністка отримала службове житло
  • У Компаніївській громаді на Кіровоградщині облаштовують 11 "Пунктів незламності"
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок