У Києві зупинили незаконне будівництво на ділянці вартістю понад 200 млн грн

У Києві зупинили незаконне будівництво на ділянці вартістю понад 200 млн грн

У Києві зупинили незаконне будівництво на ділянці вартістю понад 200 млн грн
У Києві зупинили незаконне будівництво житлового комплексу Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Господарський суд Києва задовольнив позов про розірвання договору оренди та повернення державі земельної ділянки у Святошинському районі Києва. Її площа понад 4 га, вартість — 217,4 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Зазначається, що Київрада у 2003 році передала акціонерному товариству в довгострокову оренду на 25 років земельну ділянку по провулку Приладному. Ця територія призначена для експлуатації та обслуговування адміністративно-виробничих та господарських будівель і споруд.

"Однак, у порушення земельного законодавства та всупереч умов договору товариство розпочало на цій території будівництво житлового комплексу, чим фактично без відповідного рішення Київради незаконно змінило категорію земельної ділянки з земель промисловості на землі житлової та громадської забудови",— йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зауважили, що забудовник був обізнаний про відсутність рішення Київради щодо зміни цільового призначення цієї земельної ділянки. Тож, суд погодився з доводами прокурора про те, що на землях відведених для зведення промислових об'єктів, неможливо будувати житло. Позовні вимоги задоволені в повному обсязі, — поінформували у відомстві.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громад у Києві

Землю у Київському регіональному ландшафтному парку "Партизанська слава" звільнять від самовільної забудови. Господарський суд Києва задовольнив позов в інтересах столичної громади.

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Територіальній громаді столиці повернуто земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Читайте також

Київській громаді повернули адміністративну будівлю вартістю майже 160 млн гривень

У Києві жителі стали більше звертатися за допомогою стосовно домашнього насильства

Обстріл Запоріжжя, США перекинули в Ісландію "літак судного дня". 372 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок