Не лише телеканали. "Схеми" знайшли чергові бізнес-зв'язки Медведчука з Коломойським

Не лише телеканали. "Схеми" знайшли чергові бізнес-зв'язки Медведчука з Коломойським

ЗМІ
Не лише телеканали. "Схеми" знайшли чергові бізнес-зв'язки Медведчука з Коломойським
.

Голова політради "Опозиційної платформи — За життя" і кум Путіна Віктор Медведчук має спільну з олігархом Ігорем Коломойським власність не лише в медіабізнесі, а й в енергетичній сфері, металургійній промисловості та логістичному бізнесі.

У розслідуванні програми "Схеми: корупція в деталях" (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу UA:Перший) зазначено, що в нещодавно оприлюдненій декларації про майно та доходи нардепа Медведчука, яка складається з понад 140 аркушів друкованого тексту, знайшли тісні бізнес-зв'язки з Коломойським ще у трьох сферах.

Енергетика

88% акцій ПрАТ "Прикарпаттяобленерго", яке пов’язують зі сферою впливу Коломойського, записані на п’ять кіпрських фірм, кінцевим бенефіціаром яких є дружина Медведчука Оксана Марченко.

На ці ж кіпрські фірми записано 89% акцій ПрАТ "Львівобленерго", яке так само пов’язують із Коломойським. За розрахунками, частка родини Медведчука у власності цього акціонерного товариства може складати до 44% акцій енергокомпанії.

Понад 35% акцій ПАТ "Запоріжжяобленерго" записані на три кіпрські фірми. Народний депутат Медведчук задекларував, що його дружина є власницею двох із них — це вказує на те, що родина депутата могла сконцентрувати близько 12% акцій "Запоріжжяобленерго". "Схеми" зазначили, що іншу фірму-власницю міноритарного пакета акцій обленерго, Bikontia Enteprises, у ЗМІ пов’язують із бізнесменом російського походження Костянтином Григоришиним та Ігорем Коломойським.

Металургія

Понад 91% акцій ПрАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь" записані на п’ять кіпрських фірм. Контроль над заводом належить, зокрема, бізнес-групі "Приват". Віктор Медведчук вніс у декларацію фірми зі структури "Дніпроспецсталі". Журналісти "Схем" підрахували, що родина Медведчука є кінцевим бенефіціаром щонайменше 17% акцій "Дніпроспецсталі".

Ще один металургійний завод, який поєднує Медведчука й Коломойського, — АТ "Запорізький завод феросплавів". "Схеми" наголосили, що Медведчук задекларував чотири з п’яти компаній-власників цього акціонерного товариства, які сукупно володіють 41% його акцій. П’ята компанія зі структури власності АТ "ЗЗФ" — це кіпрська фірма, яка, ймовірно, входить до складу умовної групи "Приват".

Логістика

В Одесі розташований великий логістичний комплекс, який спеціалізується на перевалці нафти і зрідженого газу. Його представляють чотири компанії: ПрАТ з іноземними інвестиціями "Синтез Ойл", ПАТ "Ексімнафтопродукт", ПАТ "Одеснафтопродукт" та ТОВ "Укрлоудсистем". Їх власниками є кіпрські фірми. У кожній із них має свою частку родина Медведчука. Сумарна частка родини народного депутата у компаніях Одеського перевалювального комплексу становить близько 10%, йдеться в розслідуванні.

Медіабізнес

Також Віктор Медведчук причетний і до телеканалу ТЕТ (ПрАТ "ТК "ТЕТ"). Хоча телеканал і не оприлюднив повної структури власності, у Smida власником 100% акцій ПрАТ вказана кіпрська Bredgat Holdings Ltd. Відповідно до даних кіпрського реєстру юридичних осіб, нею володіє інша кіпрська фірма, CME Cyprus Holding II Ltd. Саме ця компанія через ланцюжок інших компаній є власником 70% акцій ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1". Згідно з даними, які оприлюднили на 1+1, Bolvik Ventures LTD належить майже 25% CME Cyprus Holding II Ltd, відтак – майже чверть акцій телеканалу.

Що відомо

  • Віктор Медведчук зазначив у своїй майновій декларації за 2019 рік компанію, яка фігурує у структурі власності "Телерадіокомпанії "Студія 1+1" та "2+2". Остання належить олігарху Ігорю Коломойському.
  • Сам Коломойський у коментарі "Схемам" зазначив, що інформація про частку родини Медведчуків у структурі "Студії 1+1" для нього новина. Водночас щодо решти виявлених бізнес-зв'язків олігарх прокоментував, що він пов'язаний із братами Суркісами, а сам він їх і Медведчуків "ніколи не розділяв".
  • У пресслужбі партії ОПЗЖ повідомили, що Віктор Медведчук через ланцюжок компаній володіє часткою у телеканалах ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1" та ПрАТ "ТК "ТЕТ" ще з 2012 року, а з 2016 це право власності перейшло до його дружини, телеведучої Оксани Марченко.

На початок