"Звільнити без умов та обмінів" — в Україні стартувала адвокатська кампанія щодо викрадених Росією цивільних

"Звільнити без умов та обмінів" — в Україні стартувала адвокатська кампанія щодо викрадених Росією цивільних

Учасники на відкритті кампанії "Звільнити без умов та обмінів"
Відкриття адвокатської кампанії "Звільнити без умов та обмінів". Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, Telegram

В Україні стартувала адвокатська кампанія "Звільнити без умов та обмінів". Мета — привернути увагу суспільства та міжнародних інституцій до проблеми викрадення цивільних українців російською армією.

Про це у Telegram повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

“Мета кампанії — об’єднати зусилля всієї міжнародної спільноти заради звільнення цивільних ув’язнених внаслідок російської агресії на території України. Адже систематичні викрадення цивільних, їхня депортація з території України, зокрема й дітей є одним з найбільших злочинів Росії та чіткою ознакою геноциду”, — йдеться у повідомленні.

Під час офіційного відкриття кампанії учасники обговорили передумови та фактори звільнення всіх цивільних заручників.

На відкритті кампанії, окрім представників Координаційного штабу та правозахисників, також були присутні визволені бранці Кремля. Зокрема врятована з полону вчителька із Броварів Вікторія Андруша та відомий релігієзнавець Ігор Козловський.

Крім того, під час заходу був презентований артпроєкт “В’язні сумління”, а також відбулася прем’єра стрічки “Голос Вікторії: щоденник викраденої вчительки”.

"Головна ідея започаткованої кампанії — закликати світ сильніше тиснути на Росію з вимогою негайного звільнення усіх цивільних заручників без жодних умов, як того вимагають Женевські конвенції та міжнародне право", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про українців, які перебувають у російському полоні

Станом на початок січня 2023 року в російському полоні перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни Росії проти України. Про це Суспільному повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька.

У Координаційному штабі 24 лютого повідомляли, що загалом, від початку повномасштабної війни Росії проти України вдалося повернути з російського полону 1863 людей. Серед них 107 цивільних.

Також, за даними Національного інформаційного бюро, безпосередньо до РФ депортували 4600 українських дітей, повернути вдалося 96. З Маріуполя російські росіяни вивезли до Росії понад 1300 дітей.

Читайте також

Ми не можемо зайти на територію РФ і силою забрати наших дітей — Зеленський

З полону Росії звільнили 100 українських військових і одного цивільного

Повернути всіх. Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Понад тисячу співробітників МВС у полоні Росії — Клименко

Вибір редакції

На початок