16-річна переселенка з міста Пологи перемогла в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Діти-герої"

16-річна переселенка з міста Пологи перемогла в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Діти-герої"

16-річна переселенка з міста Пологи перемогла в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Діти-герої"
Фото з конкурсної роботи Юлії Андреєвої. Фото: Юлії Андреєвої

Переселенка з Поліг зробила відеоролик, в якому розповіла, як без батьків евакуювалася до Запоріжжя. З ним 16-річна школярка посіла перше місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Діти-герої".

Дівчина поділилася своєю історією із журналістами Суспільного.

16-річна Юлія Андреєва розповідає: завданням конкурсу було розповісти свою історію. Тому вона розповіла про те, як самостійно долала шлях з тимчасово окупованого міста:

"Я підготувала, і ми з вчителями з цією розповіддю склали вірш. Далі на нього наклали музику. У вірші розповіла свою життєву ситуацію, про те, що я також хочу докладати своїх зусиль для нашої перемоги, адже діти також хочуть це робити".

16-річна переселенка з Поліг перемогла в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Діти-герої"
Юлія Андреєва. Фото Юлії Андреєвої

"Разом з Юлею дібрали картинки, справжні фото, написали цю історію. Участь у цьому обласному етапі всеукраїнського конкурсу дозволяє нам рухатися далі. Цей проект буде поданий далі, для участі в наступному конкурсі, тому що ми від області зайняли перше місце, він поїде на всеукраїнський конкурс", — каже заступниця директора з освітнього процесу гімназії №6 Наталія Плотнікова.

З тимчасово окупованих Поліг до Запоріжжя Юлія виїхала торік у квітні. Батьки дівчини залишилися в окупації. Дівчина каже, покинула рідний дім вимушено:

"Я приїхала не одразу, через місяць, як війна почалася. Батьки сказали, що треба продовжувати навчання, тренування, а там все ішло на дно. Перед нами їхала машина, щось їм (окупантам — ред.) не сподобалося в їхніх документах, вони просто кинули їх на підлогу, розстріляли документи і відправили машину назад".

У Запоріжжі дівчина оселилася у родичів, згодом разом із бабусею, яка теж евакуювалася до обласного центру, орендували квартиру: "Дуже було тяжко спочатку. Там треба було і по банках ходити, і ВПО оформляти, і це все я робила сама. Це було тяжко, але мені допомагали ще родичі спочатку".

16-річна переселенка з Поліг перемогла в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "ДІТИ-ГЕРОЇ"
Юлія Андреєва. Фото: Юлії Андреєвої

Адаптуватися на новому місці дівчині допоміг спорт. Розповідає, у рідному місті 7 років займалася військово-спортивним багатоборством. У Запоріжжі вирішила опанувати кікбо‌ксинг:

"Займалася з 9 років, досягла "Кандидат у майстри спорту". Далі в мене "Майстер спорту" повинен бути. А зараз у мене ціль – досягти "Кандидата у майстри спорту" з кікбоксингу. Якби не тренування, я б, мені здається, досі не адаптувалася".

Допомагає школярка і українським військовим. Зокрема, малювала малюнки, які потім продавали на аукціоні, а виручені кошти скеровували на допомогу українським захисникам:

"Мій малюнок, мого кота, я малювала дві ночі, його купили за 20 тисяч гривень. Далі також виставлялося багато малюнків дітей, їх також купували. І в сумі у нас вийшло 120 тисяч. За це ми купили автолазню. Там пральні машини і можна приймати душ. Це для військових все купувалося".

16-річна переселенка з Поліг перемогла в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Діти-герої"
Малюнок Юлії Андреєвої, який вона продала за 20 тисяч гривень. Фото: Юлії Андреєвої

Юлія ділиться, щодня підтримує зв'язок із батьками та мріє, що війна скоро завершиться, і вона нарешті обійме маму й тата.

Читайте також

Запорізький боксер Єгор Кірілюс виборов золото на міжнародному турнірі в Німеччині

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок