IBA відкрила дисциплінарні справи проти п'яти президентів боксерських асоціацій через бойкот ЧС за участі атлетів з РФ

IBA відкрила дисциплінарні справи проти п'яти президентів боксерських асоціацій через бойкот ЧС за участі атлетів з РФ

IBA відкрила дисциплінарні справи проти п'яти президентів боксерських асоціацій через бойкот ЧС за участі атлетів з РФ
Президент IBA Умар Кремльов. AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Україна до цього списку поки не потрапила.

Міжнародна боксерська асоціація (IBA) розпочала дисциплінарне провадження проти посадових осіб після звинувачень у "підбурюванні до бойкоту" чемпіонатів світу з боксу серед жінок та чоловіків. Про це IBA повідомила на офіційному сайті організації.

Бойкотуватимуть чемпіонати світу серед жінок та чоловіків у 2023 році 11 федерацій. Серед них - США, Польща, Швейцарія, Нідерланди, Велика Британія, Ірландія, Чехія, Швеція, Канада та Україна. Останньою наразі до цього списку приєдналась Норвегія, яка до того ж повідомила про бойкот чемпіонату Європи у Вірменії.

Причиною бойкоту світових першостей з боксу у 2023 році стало рішення Міжнародної боксерської асоціації допустити до змагань під своєю егідою атлетів з Росії та Білорусі. Окрім цього IBA дозволила російським та білоруським атлетам використовувати національну символіку на тлі воєнної агресії в України.

Попри те, що бойкот жіночого та чоловічого ЧС з боксу оголосили 11 країн, Міжнародна боксерська асоціація відкрила провадження проти п'яти посадовців.

"У боксі немає місця будь-яким формам дискримінації. IBA вбачає свою місію в тому, щоб захищати такі цінності. Більше того, IBA буде захищати свою цілісність та репутацію і не дозволить жодній особі завдати шкоди своєю неетичною поведінкою", - йдеться в заяві IBA.

Проти кого IBA розпочала провадження

  • Майк МакАті - виконавчий директор Боксерської асоціації США
  • Райан О'Ши - президент Канадської боксерської асоціації
  • Марек Шимак - очільник Чеської боксерської асоціації
  • Пер-Аксель Сьохольмв - голова Шведської боксерської асоціації
  • Стів Хартлі - президент Боксерської асоціації Нової Зеландії

Наразі невідомо, чи Міжнародна боксерська асоціація буде розпочинати справи проти інших федерацій. Натомість Незалежний підрозділ з питань доброчесності в боксі IBA зазначив, що "розслідуватиме роль у бойкоті з боку посадових осіб інших національних федерацій, які вирішили відмовитися від участі в чемпіонаті світу".

IBA не вперше погрожує санкціями через бойкот чемпіонатів світу. Першою погрози від організації отримала боксерська асоціація США.

Що відомо про чемпіонати світу з боксу

  • Чемпіонат світу з боксу серед жінок 15-31 березня прийматиме індійський Нью-Делі. Чоловіча світова першість 1-14 травня проходитиме в узбекистанському Ташкенті.
  • Україна на останніх чемпіонатах світу з боксу здобула лише одну медаль: "золото" Юрія Захареєва на ЧС-2021 у першій середній вазі.
  • Італійська асоціація боксу не бойкотуватиме чемпіонат світу з боксу серед жінок та назвала склад на турнір у Нью-Делі.

Вибір редакції

На початок