Рівень води у Каховському водосховищі дещо піднявся, ситуація стабільна – Дніпропетровська ОВА

Рівень води у Каховському водосховищі дещо піднявся, ситуація стабільна – Дніпропетровська ОВА

Рівень води у Каховському водосховищі дещо піднявся, ситуація стабільна – Дніпропетровська ОВА
Фото: скрін з відео/Суспільне Дніпро

Рівень води у Каховському водосховищі дещо піднявся, ситуація стабільна. Про це за результатами робочої поїздки до Нікополя повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

"Ситуація стабільна – рівень води навіть трохи піднявся. Проте росіяни прагнуть позбавити наших людей найнеобхіднішого, відтак маємо бути напоготові. Наступного тижня зберемо комісію, яка опікується забезпеченням громадян водою. Це питання контролюю особисто", – написав він в телеграмі.

Що відомо

  • Спад рівня води у Каховському водосховищі може призвести до негативних наслідків. Надалі це загрожує тим, що понад 1 мільйон українців залишаться без питної води, повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
  • У лютому 2023 року рівень води у Каховському водосховищі зменшився на два метри та став найнижчим за останні 30 років супутникових спостережень.
  • Раніше російські військові додатково відкрили шлюзи біля машинної зали Каховської ГЕС. Через це у місцевих жителів подекуди відсутня вода в колодязях.
  • 11 листопада 2022 року російські військові підірвали дорогу над дамбою Каховської ГЕС. Вибух не пошкодив шлюзи, лише автошлях. Як виявилось, російські війська навмисно відкрили додаткові шлюзи. Внаслідок обстрілів військових РФ у нижній ділянці біля шлюзу Каховської ГЕС масово загинула риба. Прокуратура відкрила кримінальне провадження.
  • Станом на вересень Каховська гідроелектростанція працювала в енергосистемі, видаючи від 40 до 110 Мвт/год потужності плаваючим графіком на підстанцію "Новокаховська". На станції працювали чотири агрегати з шести: один – на реконструкції, другий – на капітальному ремонті.
  • "Укргідроенерго" оцінює збитки, завдані російськими військовими гідротехнічній споруді Каховської ГЕС. Компанія збирає документи для подачі позову на Росію до Європейського суду з прав людини.

Читайте також

Критична відмітка - 12,5 метрів глибини. Чи загрожує зниження води у Каховському водосховищі безпеці ЗАЕС

Чому в акваторії Каховського водосховища масово гине риба

Обміління Каховського водосховища водопостачанню Нікопольщини та Криворіжжя не загрожує — влада

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок