У Черкасах відкрили центр для надання безоплатних психологічних послуг

У Черкасах відкрили центр для надання безоплатних психологічних послуг

Ексклюзивно
У Черкасах відкрили центр для надання безоплатних психологічних послуг
Фото Миколи Максьоми

У Черкасах відкрили центр психологічної допомоги. Запрошують молодь, вимушено переміщених осіб та людей, які мають гостру потребу у психологічній підтримці.

У центрі працює чотири спеціалісти. Вони й надають психологічну допомогу зареєстрованим учасникам.

Зі слів голови ГО "ICITY CHE", менеджера проєкту Миколи Максьоми, через повномасштабну війну багато людей потребують підтримки та стабілізації психологічного стану.

"Щоб допомогти людям у вирішенні психологічно складних ситуацій чи питань, ми прагнемо об’єднати спеціалістів у межах одного, масштабного проєкту. Центр психологічної допомоги працюватиме, як волонтерська ініціатива, на регулярній основі. Надалі будемо залучати меценатів, людей, яких також хвилює це питання, як і мене, щоб продовжувати роботу центру. Прагнемо охопити якомога більше людей", — розповів Микола.

Психологічні консультації: у Черкасах відкрили центр для надання безоплатних послуг
Микола Максьома

Для того, щоб потрапити до психолога, потрібно заповнити анкету, де вказати свій запит у роботі із психологом, бажаний день та час. Інформацію передаємо спеціалістам, які відповідно до завантаженості розподіляють відвідувачів між собою. Далі координатор передає відвідувачу інформацію про психолога, уточнює день та час консультації та надає номер телефону спеціаліста для зв’язку. Зареєстрований приходить в Центр психологічної допомоги, де відбувається консультація. Якщо людині потрібна повторна зустріч, вона може знову відвідати центр на наступному тижні", — пояснив Микола.

З його слів, зараз більшість учасників — молодь, активісти та волонтери громадських і благодійних організацій.

Запити, з якими можуть звертатися наші відвідувачі: невпевненість, образи, знецінення, бажання бути в центрі уваги або невидимим, догоджати. ПТСР, втрати, тривога, окр, прийняття себе, мотивація, родинні стосунки, заблоковані емоції, проблеми зі спілкуванням", - додав Микола Максьома.

Психологія: у Черкасах відкрили центр для надання безоплатних психологічних послуг
У Черкасах відкрили центр для надання безоплатних психологічних послуг. Микола Максьома

Психологиня Наталія Соколан долучилася до проєкту із трьома іншими фахівцями. Розповіла, що потреба в такому проєкті в Черкасах назріла.

"Повномасштабна війна, як величезна криза, усі проблеми, що були, загострила. Рік люди перебувають у постійному стресі. На жаль, культура звернення за психологічною допомогою та культура її надання на досить низькому рівні. Люди мають безліч страхів, хибних уявлень, стереотипів щодо відвідування психологів. Через це залишаються наодинці зі своїми проблемами. У нашому місті не так багато можливостей отримати безоплатну психологічну допомогу, тому відкриття такого центру є важливим", — розповіла психологиня.

Однією із перших відвідувачок центру стала студентка Надія Січкар.

"Тривога стала частиною мого життя. Тремтіло в грудях, зовні здаюся спокійною, а усередині «кружляє вихор», який намагаюся втримати. Ці відчуття були навіть тоді, коли переживала радість. Подумати не могла, що це – наслідок моїх не вивільнених емоцій. Консультація із психологом допомогла швидше зрозуміти причини моєї тривоги", — поділилася враженнями Надія.

Психологія: у Черкасах відкрили центр для надання безоплатних психологічних послуг
Микола Максьома

Консультації проходять у кабінеті громадської організації "ICITY CHE" на 2 поверсі Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок