Індексація пенсій на Вінниччині: кому і на скільки збільшать виплати

Індексація пенсій на Вінниччині: кому і на скільки збільшать виплати

Індексація пенсій на Вінниччині: кому і на скільки збільшать виплати
Суспільне

407 тисяч вінницьких пенсіонерів отримають у березні підвищені виплати. Індексація торкнеться вінничан, яким призначено пенсії до 2020 року. Про це Суспільному розповіла очільниця обласного управління Пенсійного Фонду Олена Корчака.

Мінімальне підвищення буде 100 гривень, максимальне — півтори тисячі. Відтак, для непрацюючого пенсіонера — мінімальна пенсія з 2093 гривень зросла до 2520 гривень.

"Розпочнеться виплатний період в березні, як і раніше, з 4-го числа. Це будуть виплачуватись вже проіндексовані розміри пенсій", — каже Олена Корчака.

Індексація страхових пенсій, військовим, чорнобильцям

"Однозначно індексація буде проведена тим, хто отримує пенсію страхову: це пенсії за віком, з інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника, за вислугою років. Вони призначені відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Індексація також стосується пенсій, призначених по "військовому закону" і "чорнобильському закону".

У 2023 році мінімальні розміри пенсійних виплат, насамперед чорнобильцям, які мають інвалідність і є учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, будуть обов'язково перераховані у зв'язку з тим, що мінімальний розмір цих виплат залежить від середньої заробітної плати за попередній рік", — розповідає Олена Корчака.

Спецпенсії проіндексують після закінчення воєнного стану

Щодо індексації пенсій, призначених за спеціальними законами, то уряд ухвалив відповідну постанову, але чинності вона набуде з наступного місяця після завершення воєнного стану. Тобто ми очікуємо, що завершиться воєнний стан і з першого числа наступного місяця мають бути проіндексовані пенсії державним службовцям, науковцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування.

Читайте також

  • "Жах і сильна ненависть": лікарі екстреної допомоги з Вінниці розповіли про місяць роботи на Херсонщині
  • Вінницькі студенти-ювеліри вперше з початку повномасштабної війни отримали дипломи

Вибір редакції

На початок