Вадим Гутцайт залишив посаду президента федерації фехтування України

Вадим Гутцайт залишив посаду президента федерації фехтування України

Вадим Гутцайт залишив посаду президента федерації фехтування України
Вадим Гутцайт, фото: AP Photos

Нового президента обрали з єдиного кандидата.

Президент Національного олімпійського комітету України та Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт залишив посаду очільника федерації України з фехтування. Новим президентом федерації став Михайло Ілляшев. Про це повідомляє офіційний сайт федерації фехтування України.

Гутцайт перебував на посаді президента федерації фехтування України з 2017 року. До того він був тренером збірної України з фехтування, а ще раніше займався фехтуванням та виграв "золото" Олімпіади-1992 року у складі Об'єднаної команди.

Нового президента федерації фехтування одноголосно обрали на конференції федерації. Михайло Ілляшев був єдиним кандидатом на посаду. Термін його повноважень - 4 роки.

У листопаді 2022 року Гутцайт очолив Національний олімпійський комітет України. І, таким чином, отримав ще одну посаду - крім президента НОК, 51-річний чиновник також є міністром молоді та спорту України.

Вадим Гутцайт у фехтуванні: що відомо

  • Гутцайт виступав на трьох Олімпійських іграх у фехтуванні: у 1992 році став чемпіоном світу в командному турнірі з шаблі, у 1996 та 2000 роках, представляючи Україну, нагород не здобував.
  • Крім медалі на Олімпіаді-1992, Гутцайт також є 2-разовим медалістом чемпіонатів світу ("срібло" та "бронза" у 1991-му), а також бронзовим призером Євро-2000 в команді - єдина його медаль у складі збірної України.
  • До роботи президентом федерації фехтування України Гутцайт у період з 2002 до 2010 року був головним тренером збірної України з фехтування. Під його керівництвом жіноча збірна України з шаблі стала олімпійською чемпіонкою на Іграх у Пекіні в 2008 році.
  • Посаду президента федерації фехтування України Гутцайт займав з 2017-го до 2023 року. У 2021-му його переобрали на посаду голови організації.

Вибір редакції

На початок