Як аграріям Миколаївщини залишитися на спрощеній системі оподаткування

Як аграріям Миколаївщини залишитися на спрощеній системі оподаткування

Як аграріям Миколаївщини залишитися на спрощеній системі оподаткування
Пошкоджене російськими обстрілами фермерське господарство у Галициновому. Лютий 2023 року, Миколаївщина. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Через бойові дії частина фермерів у Миколаївській області не зможе виконати умови для перебування на спрощеній системі оподаткування. Виправити ситуацію можна, якщо визнати військову агресію РФ обставинами непереборної сили.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла голова комісії з питань агрополітики Миколаївської обласної ради Надія Іванова.

Аби залишатися на спрощеній системі оподаткування у 2023 році, каже Надія Іванова, потрібно, аби частка реалізованої продукції власного виробництва за 2022 рік дорівнювала або перевищувала 75 відсотків.

"Через військові дії на території області багато аграріїв не змогли досягнути показника. Визнання військової агресії РФ обставинами непереборної сили дозволить залишитись підприємствам на спрощеній системі", — пояснила голова комісії.

Як розповіла Надія Іванова, є варіант затвердити перелік господарств, які постраждали внаслідок агресії РФ, і прийняти його під час сесії обласної ради.

"Таким чином буде обов’язковим переведення таких підприємств, фермерських господарств у 2023 році на спрощену систему оподаткування. Але тільки згідно з переліком — бо це чітко зазначено в статті Податкового кодексу", — сказала Надія Іванова.

У будь-якому випадку, каже голова комісії, сільгоспвиробникам, які опинилися у проблемній ситуації, потрібно терміново до канцелярії обласної ради направити документи.

"Це заява на внесення підприємства до проєкту рішення та копія документа, що підтверджує надання 4 групи спрощеного оподаткування за 2022 рік. Надсилати на електронну адресу Миколаївської обласної ради [email protected]", — розповіла Надія Іванова.

За словами Надії Іванової, наступна сесія Миколаївської обласної ради має відбутися у першій декаді березні 2023 року.

Читайте також

"Успіх українських військових в тому, що є мотивація": офіцер ОК "Південь" розповів про оборону Миколаївщини

На Миколаївщині зменшилася кількість безробітних

У Миколаєві СБУ затримала чоловіка, якого підозрюють у співпраці з ФСБ Росії

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок