На Черкащині від менінгококової інфекції померла дитина

На Черкащині від менінгококової інфекції померла дитина

На Черкащині від менінгококової інфекції померла дитина
Суспільне Черкаси

У Звенигородському районі від менінгококової інфекції помер 11-річний хлопчик. Про це розповів Суспільному головний санітарний лікар області Володимир Папач.

У Звенигородському районі медики зареєстрували летальний випадок захворювання на блискавичну форму менінгококової інфекції, прокоментував Володимир Папач:

"Помер 11-річний хлопчик. Наші фахівці провели епідеміологічне розслідування цього випадку та комплекс протиепідемічних заходів, встановили коло контактних людей, організували їх бактеріологічне обстеження й медичне спостереження".

З його слів, для профілактики менінгококової інфекції в Україні використовуються дві вакцини – "Менактра" та "Німенрикс", які є рекомендованими згідно з Календарем профілактичних щеплень.

"Вакцини можна придбати в аптечній мережі, попередньо проконсультувавшись зі своїм лікарем, та зробити щеплення у найближчому центрі первинної медичної допомоги або поліклініці", — зазначив медик.

Що відомо

  • Менінгококова інфекція (МІ) — антропонозне інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом і має різні клінічні прояви (від безсимптомного носоглоткового носійства до генералізованих форм із високою летальністю).
  • Менінгококові інфекції є тяжкими, переважно дитячими захворюваннями, розповіли в Центрі громадського здоров'я. Щороку в світі реєструють близько 300 000 – 500 000 випадків МІ, зокрема 30 000 – 50 000 летальних. На одного хворого генералізованою формою МІ припадає 20 000 – 50 000 носіїв збудників. Найвищий рівень захворюваності — серед дітей до 1 року. Зокрема, 2019 року в Україні було зареєстровано 299 випадків менінгококової інфекції (50 — у дітей до 1 року).

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок