На Кіровоградщині сертифікуватимуть вчителів початкових класів

На Кіровоградщині сертифікуватимуть вчителів початкових класів

На Кіровоградщині сертифікуватимуть вчителів початкових класів
Урок вчительки початкових класів кропивницького ліцею імені Тараса Шевченка Олени Довгополої. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області для проходження сертифікації зареєструвались 40 вчителів початкових класів. Сертифікація – це іспит, перевірка того, що вчитель вміє і може дати дітям. 2023 року планують, що участь у сертифікації, крім учителів початкової школи, зможуть взяти вчителі математики, української мови та літератури, розповіла начальниця управління державної служби якості освіти в регіоні Лілія Синчук. Суспільне поспілкувалось із вчителями, які планують взяти учать у такому екзамені й тими, хто його складав.

Щоб стати учасником сертифікації, треба мати не менше двох років педагогічного стажу вчителя початкових класів і мати повне навантаження, пояснила Лілія Синчук. Сертифікація, з її слів – це зовнішнє незалежне оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника. Відбувається воно шляхом незалежного тестування, само оцінювання та вивчення практичного досвіду: "Мета сертифікації – виявлення та стимулювання педагогічних працівників, які мають високий рівень майстерності і готові поділитися своїми знаннями".

Кожна область отримує кількість учасників для реєстрації. Цьогоріч на Кіровоградщині 40 місць заповнили повністю, сказала начальниця управління: "З 2019 по 2022 рік квота на Кіровоградську область становила 202 людини. Зареєструвалися 164, успішно пройшли сертифікацію 96 вчителів – це 59%. У 2019 році квота на область була 27 вчителів, 2020 і 21-го – по 54, 2022-го – 67".

Сертифікація – добровільна, триває вона три місяці і складається з трьох етапів: незалежного тестування, самооцінка власної педагогічної майстерності і вивчення досвіду вчителя. Цьогорічна сертифікація розпочнеться 11 березня незалежним тестуванням.

Кропивницький ліцей імені Шевченка

2022 року троє вчителів ліцею вперше долучилися до сертифікації і пройшли її. Зробили це добровільно, розповіла директорка Галина Война: "Адміністрація не має права наполягати на цьому. Це вибір вчителя. Якщо він хоче на всеукраїнському рівні пройти сертифікацію, він звільняється від атестації чергової, яка має відбуватись кожні п’ять років, і отримує 20-відсоткову надбавку до зарплати".

2022 року сертифікацію пройшла вчителька-методистка зі стажем 31 рік Наталія Коваленко: "Це була амбітність про те, що я скільки років пропрацювала і дещо можу, а тепер мені треба самій собі довести, чи дійсно я це роблю на високому рівні, чи дійсно всі роки моєї праці заслуговують на найвищий рівень визнання".

Вчителька початкових класів Олена Довгопола – одна з трьох у ліцеї, хто проходитиме сертифікацію цьогоріч: "Сертифікація – це нагода проаналізувати свою роботу, побачити свої сильні сторони, свої здобутки, а також недоліки. Це можливість випробувати власні сили, отримати новий досвід".

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок