Полтавка Лідія Орел від початку повномасштабного вторгнення створила десятки картин у техніці полтавського розпису. Вони на воєнну тематику. Деякі з робіт беруть участь у закордонних аукціонах на підтримку ЗСУ. Художниця говорить, що сюжети бере із життя.
Художниця Лідія Орел працює над новою роботою у стилі полтавського розпису. Це третя картина із серії "Хустки". Першу Лідія написала на початку повномасштабної війни і присвятила вдовам українських військових.
"Я зобразила на чорному тлі чорну хустку. Робота називається "Чорна хустка". Чорний колір – це, по-перше, колір жалоби і скорботи. А, по-друге, це колір землі, з якої піднімуться квіти і підніметься наша країна, і піднімуться діти. Робота мені далася нелегко. Я її довго писала, малювала", — каже художниця Лідія Орел.

Наступною з’явилася картина "Червона хустка". Вона про кохання українських дівчат. Згодом художниця створила іще одну роботу.
За словами художниці, в умовах війни вона почала працювати активніше.
"Мені було настільки страшно, коли почалася війна, і настільки це було незбагненно, не вкладалося в голову, що це, можливо, що я не могла сидіти без діла. Я почала малювати ще більше. Тому що це мій захист від страхів. Більше нічим не можу захиститися".
Реакцією Лідії на будь-які події є створення нової картини. Так з’явилися роботи "Бавовна", "Український борщ".
"Ідея ця в мене виникла в той момент, коли ця страва була внесена до переліку нематеріальної культурної спадщини. Довго сперечалися росіяни й українці, чия це страва. І врешті з’ясувалося, що це український борщ".

Над роботами художниця працює від одного до кількох днів. Картину "Соняшники" написала за півтори доби.
"Усі ми добре пам’ятаємо історію про сміливу жінку, яка сказала російському вояку: "Ви хоча б насіння соняшнику собі в карман закладали, щоб коли загинули, ви проросли у нас соняшниками". І ось ці соняшники, ось вони".
Полтавський розпис Лідія Орел досліджує більше 6 років, на основі нього створила власний стиль. Свої знання передає дітям у художній школі.
"І навіть, якщо десь щось зруйнується, якісь матеріальні цінності чи будівлі, чи щось, ось така творчість, вона залишиться в руках, в головах наших дітей. І це буде продовженням.+ 17:07 – 17:14 Ми дуже добре знаємо вже, наскільки важливо для росіян знищити всі ознаки нашої національної ідентичності".
Декілька робіт художниці волонтери відвезли до Японії та Німеччини, аби продати на благодійних аукціонах на підтримку ЗСУ.