США перекинули в Ісландію "літак судного дня"

США перекинули в Ісландію "літак судного дня"

США перекинули в Ісландію "літак судного дня"
"Літак судного дня" ВМС США E-6B Mercury. Фото: U.S. European Command / Twitter

В Ісландію прибув повітряний командний пункт Військово-морських сил США E-6B Mercury, який називають "літаком судного дня". Про це повідомляє командування військ Сполучених Штатів у Європі.

"Літак E-6B Mercury ВМС США прибув до Ісландії, виконуючи операції у зоні відповідальності Європейського командування ЗС США", — йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що екіпаж зустрівся з послом США в Ісландії Керрін Патман та іншими членами дипломатичної та військової спільноти.

Що відомо про літак E-6B Mercury

E-6B Mercury — це американський військовий стратегічний літак управління і зв'язку, а також повітряний командний пункт ВМС США. Його ще називають "літаком судного дня".

Оснащений автоматизованим комплексом управління пусками міжконтинентальних балістичних ракет, виконує завдання щодо забезпечення резервної системи зв'язку зі стратегічними атомними підводними човнами класу Ohio, що перебувають на бойовому патрулюванні.

На борту кожної субмарини може перебувати до 24 ракет Trident II D5, які здатні нести ядерні боєголовки.

E-6B Mercury зроблений на базі пасажирського лайнера Boeing 707-320. Літак може розвивати швидкість 981 км/год, підійматися на висоту до 12,8 км, практична дальність становить польоту – 11 760 км.

Вибір редакції

На початок