США не виявили порушень у використанні зброї, переданої Україні

США не виявили порушень у використанні зброї, переданої Україні

Важливо
Морпіх із ПЗРК Stinger, вересень, 2022 рік.
. Миколаїв, морпіх "Маузер" із ПЗРК Stinger, вересень, 2022 рік. Фото: 36 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Білинського

США не виявили порушень у використанні зброї, переданої Україні. Про це заявив генеральний інспектор Міністерства оборони США Роберт Сторч.

"Я хочу бути обережним і не забігати наперед, тому що триває перевірка. Тож ми розглядаємо ці проблеми та наш аудит, і ми звітуватимемо про те, що знайдемо. Але мета аудиту полягає в тому, щоб переконатися, що Міністерство оборони має засоби контролю, щоб цього не сталося", — заявив Сторч.

Водночас він додав, що США не зафіксували порушень у використанні "чутливої зброї, як-от ракети Stinger, втрати або перенаправлення обладнання".

"Звичайно, я не вправі говорити про будь-які розслідування, але ми не підтвердили жодних таких речей. Ми здійснюємо ретельний нагляд, проводимо перевірки та оцінки зброї, починаючи з моменту, коли вона потрапляє в порт, доки її переміщують, коли вони потрапляють до перевалочних пунктів, а потім відправляються в країну", — сказав Сторч.

Він зазначив, що зараз проводиться третя оцінка, щоб переконатися, що Міністерство оборони проводить цей моніторинг надійним способом.

"Крім того, як я вже згадував, у нас є DCI — це служба кримінальних розслідувань оборони. Вони мають величезний досвід у всьому світі у розслідуванні конфліктних ситуацій. І тому знову ж таки, ми дуже уважні до будь-яких випадків подібної поведінки", — додав інспектор.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.

29 грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

3 лютого у Пентагоні оголосили про пакет військової допомоги для України на суму 2,2 мільярда доларів.

Міністерство оборони Сполучених Штатів 24 лютого, до річниці повномасштабного вторгнення РФ, оголосило додатковий пакет допомоги з безпеки для України в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

Читайте також

У США завершуються навчання українців на Patriot — Пентагон

На початок