У Білорусі повідомляють про "жорсткі" затримання неповнолітніх на зустрічі "ПВК Редан" у Гомелі

У Білорусі повідомляють про "жорсткі" затримання неповнолітніх на зустрічі "ПВК Редан" у Гомелі

Затримання учасників зустрічі "ПВК Редан" у Гомелі в Білорусі 28 лютого 2023 року
Фото: з Телеграм "Флагшток"

У Гомелі в Білорусі ввечері 28 лютого у ТЦ, де мала відбутися зустріч "ПВК Редан", силовики затримали кілька десятків підлітків. Про це повідомляє білоруське видання “Наша Ніва”.

За даними журналістів, внаслідок спецоперації проти представників молодіжної субкультури “ПВК Редан” у вівторок у Гомелі затримано щонайменше 25 молодих людей.

З посиланням на видання “Флагшток”, відзначається, що затримання неповнолітніх у гомельському ТЦ "Секрет", були “жорсткими”.

Зокрема, на виході з ТЦ поліція застосувала гумові кийки.

“Бачу, підходять 6 міліціонерів і 3 гопники, хлопці років 16 накачані, почали їх бити, потім зв’язали”, — розповіли журналістам очевидці.

Також повідомлялось, що на вході в ТЦ "Секрет" стояли ОМОН і молодіжні групи. Поліція перевіряла телефони молодих людей.

“Перевіряють галереї, якщо там все чисто, то відпускають”, — розповіли виданню.

Спілкування в чаті, присвяченому зустрічі “ПВК Редан”, супроводжувалося неправдивими повідомленнями на кшталт “чому нікого немає?”, “міліції тут немає”. Один із верифікаційних акаунтів навіть опублікував відео з торгового центру, розташованого за межами Гомеля, як доказ безпечності зустрічі.

Що відомо про "ПВК Редан" в Україні

Українські поліцейські вже заблокували 18 каналів та груп, які були створені для "розкручування" молодіжного руху "ПВК Редан" та дестабілізації ситуації всередині країни.

Про це повідомив начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан.

За його словами, до управлінь та відділів поліції протягом двох днів також запросили понад 700 осіб. Більшість із них – це неповнолітні.

Ювенальні поліцейські проводять профілактичні заходи із підлітками та їхніми батьками. При цьому роз’яснюють, що за провокування конфліктів і масових бійок передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка наступає із 14 років.

Читайте також: В Україні підлітки почали наслідувати російський рух "ПВК Редан". Що про це відомо

Крім того, оперативні служби разом із Кіберполіцією встановлюють джерела фінансування, адміністраторів  цих інформаційних каналів та організаторів масових заходів.

Читайте також

Нацполіція заблокувала 18 каналів, створених для дестабілізації ситуації в Україні через молодіжний рух "ПВК Редан"

На початок