375 гектарів: суд повернув столичній громад "Троєщинські луки"

375 гектарів: суд повернув столичній громад "Троєщинські луки"

375 гектарів: суд повернув столичній громад "Троєщинські луки"
Троєщинські луки. Фото: Олександр Дадюк / Facebook

Сьогодні, 28 лютого, Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційні скарги Київради і ГО "Київський еколого-культурний центр" у справі щодо повернення столичній громаді 375,18 га землі заказника "Троєщинські луки" в Деснянському районі Києва.

Про це у Facebook повідомив адвокат і правозахисник Олександр Дядюк, який на суді представляв інтереси ГО "КЕКЦ".

За його словами, своїм рішенням суд скасував незаконну реєстрацію 375 гектарів заказника "Троєщинські луки", якими з допомогою "чорного" нотаріуса заволоділи рейдери з сільгосптовариство "Нова Україна".

"Звичайно, опоненти, скоріш за все ще подадуть касацію — але ми всі, громадськість — не здамось і я вірю — остаточно відстоїмо право громади на наші землі, на нашу природу", — написав Дядюк.

Депутатка Київради Ксенія Семенова повідомила у Telegram, що рішення суду вже чинне. "Тепер Київрада сама має зареєструвати за громадою цю ділянку, не чекаючи касації. Інакше ця афера буде повторюватися", — додала вона.

Справа "Троєщинські луки"

Київрада своїм рішенням від 28 липня 2020 року оголосила "Троєщинські луки" ландшафтним заказником місцевого значення. Луки простягаються на північ від рогу вулиць Милославської та озера Алмазне. Сільгосптовариство "Нова Україна" оскаржила це рішення в Господарському суді Києва. Забудовники намагалися довести, що передана заказнику земля була раніше виділена їм для забудови.

13 липня 2021 року Господарський суд своїм рішенням відмовив в позові забудовникам. У 2022 року це рішення сільгосптовариство "Нова Україна" оскаржило. У вересні торік відбулись два судових засідання на захист київського заказника "Троєщинські луки", Перший суд — це Господарський апеляційний, де розглядалася апеляція сільгосптовариства "Нова земля", другий суд— Київський адміністративний, де розглядався позов забудовника проти Земельного департаменту КМДА.

Читайте також

СБУ викрила нові схеми ухилення від призову. На Київщині затримали членів МСЕК

Вибір редакції

На початок