Нацполіція заблокувала 18 каналів, створених для дестабілізації ситуації в Україні через молодіжний рух "ПВК Редан"

Нацполіція заблокувала 18 каналів, створених для дестабілізації ситуації в Україні через молодіжний рух "ПВК Редан"

Нацполіція заблокувала 18 каналів, створених для дестабілізації ситуації в Україні через молодіжний рух "ПВК Редан"
. Начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан, фото: Vasyl Bohdan, Facebook

Українські поліцейські вже заблокували 18 каналів та груп, які були створені для "розкручування" молодіжного руху "ПВК Редан" та дестабілізації ситуації всередині країни.

Про це повідомив начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан.

За його словами, до управлінь та відділів поліції протягом двох днів також запросили понад 700 осіб. Більшість із них – це неповнолітні.

Ювенальні поліцейські проводять профілактичні заходи із підлітками та їхніми батьками. При цьому роз’яснюють, що за провокування конфліктів і масових бійок передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка наступає із 14 років.

Читайте також: В Україні підлітки почали наслідувати російський рух "ПВК Редан". Що про це відомо

Крім того, оперативні служби разом із Кіберполіцією встановлюють джерела фінансування, адміністраторів  цих інформаційних каналів та організаторів масових заходів.

"Аби не дати ворогу успішно провести свою ІПСО і застерегти дітей від необдуманих вчинків, ми спілкуємося з адміністраціями та педагогічними колективами навчальних закладів, але головне: ми звертаємося до батьків і закликаємо їх бути друзями своїх дітей, проводити з ними більше часу, підтримувати їх, цікавитися, з ким вони спілкуються і як проводять дозвілля", — додав Богдан.

Згодом у відомстві повідомили, що кіберполіція встановила адміністратора телеграм-каналу нового молодіжного руху Ним виявився 16-річний житель Дніпра. Телеграм-канал заблоковано.

За словами хлопця, канал був створений для отримання заробітку від реклами, тож для популяризації ресурсу він використав назву нового молодіжного руху. Бронювання реклами коштувало 10 доларів США.

Що відомо про субкультуру "ПВК Редан"

У Росії наприкінці лютого виник новий молодіжний рух, учасники якого називають себе "ПВК Редан". Абревіатура не пов'язана з військовою діяльність, а назва виникла на тлі аніме-серіалу Hunter x Hunter, у сюжеті якого є злочинна організація "Геней Редан" з павуками на емблемі.

У великих містах України, зокрема в Києві, Харкові, Житомирі, Львові та Івано-Франківську підлітки, які відносять себе до російської субкультури "ПВК Редан", збирались для масових бійок 27 лютого.

"Провокування масових бійок серед молоді та підлітків – це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні", — вважають у столичній поліції.

Читайте також

Українських дітей закликають до провокацій: як діють російські пропагандисти

На початок