Масове зібрання підлітків біля ТЦ у Луцьку: що про це кажуть в поліції

Масове зібрання підлітків біля ТЦ у Луцьку: що про це кажуть в поліції

У Луцьку ввечері 27 лютого правоохоронці запобігли масовому заворушенню неповнолітніх після моніторингу одного з телеграм-каналів, – розповіла Суспільному начальниця сектору ювенальної превенції Нацполіції області Інна Остапович.

Орієнтовно пів сотні поліцейських різних підрозділів очікували підлітків на місці їхньої зустрічі біля торгового центру на вулиці Сухомлинського.

Що розповіли про ситуацію у поліції

Діти поводилися неагресивно, небезпечних предметів у них з собою не було. Волинські поліцейські, зі слів Інни Остапович, наразі не підтверджують, що неповнолітні належать до руху ПВК "Редан"ПВК "Редан" – агресивна молодіжна субкультура, яка виникла у 2022 році в Москві. Його учасники займаються бійками, для самоідентифікації використовують символіку павука, носять довге волосся та вільний одяг, .

"Всі діти були до 18 років, один хлопчина – 18 років. Ті, що були учасниками групи, при нас виходили із цієї групи. Діти туди заходили із цікавості. Намірів участі в угрупуваннях, що пропагують насильство та несуть дестабілізаційний характер в нашій області, виявлено не було", – сказала Інна Остапович.

Майже 40 дітей разом із їхніми батьками запросили до Луцького районного управління поліції для профілактичної бесіди. Кіберполіцейські оглянули дитячі телефони.

Роботу з моніторингу телеграм-каналів та їх ліквідації, кажуть у поліції, продовжують.

Масове зібрання підлітків біля ТЦ у Луцьку: що про це кажуть в поліції
Інна Остапович. Фото: Суспільне Луцьк

"Попередили їх про настання адміністративної, кримінальної відповідальності. Роз’яснили і батькам, які можуть бути наслідки для них за невиконання обов’язків щодо виховання їхніх дітей", – додала начальниця сектору ювенальної превенції.

Наслідування руху підлітками: пояснення психологині

Причиною, що спонукає підлітків долучатися до таких груп, можуть бути особливості підліткового віку, а саме підліткова агресія, що нині підсилюється війною, – розповіла Суспільному психологиня Світлана Сасюк. Каже: батькам варто допомогти дітям долати агресію конструктивно.

Масове зібрання підлітків біля ТЦ у Луцьку: що про це кажуть в поліції
Світлана Сасюк. Фото: Суспільне Луцьк

"Підліток перебуває в такому фізіологічному стані, що підвищується рівень тестостерону, треба розуміти, що робити із своєю агресією, з її фізіологічною частиною. Невміння з нею справлятися може спонукати підлітка шукати такий спосіб злити цю енергію, тому що злість, агресія – це високозаряджена емоція", – каже луцька психологиня.

Побороти агресивні прояви в поведінці підлітки можуть за допомогою різноманітних гуртків, як-от бокс та єдиноборства. "Можемо говорити про якісь способи волонтерства, способи бути залученим у боротьбу, але з тієї позиції патріотичної", – додала Світлана Сасюк.

Як поінформували в пресцентрі ювенальної поліції України, до певних молодіжних субкультур можуть приєднуватися підлітки, яким не вистачає підтримки та чиє перебування в інтернеті не контролюють.

Батькам радять відкрито спілкуватися з дитиною, зокрема:

  • мати власний акаунт і стати другом своїй дитині в соціальних мережах;
  • щотижня аналізувати вміст сторінок дитини, уважно читати її публікації та вивчати групи, до яких вона приєдналася;
  • звертати увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
  • показати дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї. Запропонувати спільно провести час;
  • показати дитині її переваги, знайти у неї сильні сторони та допомогти їй побачити себе унікальною особистістю.

Що відомо

  • У Росії наприкінці лютого виник новий молодіжний рух, учасники якого називають себе "ПВК Редан". Абревіатура не пов'язана з військовою діяльність, а назва виникла на тлі аніме-серіалу Hunter x Hunter, у сюжеті якого є злочинна організація "Геней Редан" з павуками на емблемі. В Україні подібні до російських зібрання підлітків вперше зафіксували 27 лютого, – передає Суспільне.
  • Зібрання неповнолітніх правоохоронці виявляли 25, 26, 27 та 28 лютого в Києві, Харкові, на Полтавщині, у Вінниці, у Чернівцях.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Вибір редакції

На початок