Викрав причеп та 22 тонни добрив: російському військовому повідомили про підозру за воєнні злочини на Чернігівщині

Викрав причеп та 22 тонни добрив: російському військовому повідомили про підозру за воєнні злочини на Чернігівщині

Викрав причеп та 22 тонни добрив: російському військовому повідомили про підозру за воєнні злочини на Чернігівщині
ФОТО: Чернігівська обласна прокуратура

28 лютого Нацполіція Чернігівської області повідомила про підозру російському військовому в порушенні законів та звичаїв війни. Як ідеться в тексті повідомлення, він разом з іншим військовослужбовцем викрав у жителів села Вишневе тракторний причіп та мінеральні добрива вартістю понад пів мільйона гривень.

Андрій Ложніков — уродженець міста Юрга Кемеровської області. Проходив службу в 106-ій окремій бригаді матеріально-технічного забезпечення 41-ої загальновійськової Червонопрапорної армії (41А, в/ч 72154). Військовий підрозділ зайшов у село Вишневе 24 лютого 2022 року.

Зранку 16 березня Ложніков разом з іншим військовослужбовцем приїхали на КамАЗі до приватного господарства одного з жителів села. Росіянин приєднав тракторний причеп "2ПТС-4", що стояв на обійсті, до КамАЗа та поїхав з ним.

При цьому погрожував господареві застрелити його з автомата, якщо той чинитиме опір. За словами власника, вартість причепа — понад 43 тисяч гривень.

Приблизно за пів години росіяни на КамАЗі з вкраденим причепом приїхали на ферму, що також розташована в селі Вишневе. Погрожуючи господарю зброєю, він наказав йому вийти з ангару та заволодів 22 тоннами мінеральних добрив — це 440 мішків по 50 кілограмів, загальною вартістю більше ніж 645 гривень.

Окупанти завантажили добрива на причіп та вивезли їх у невідомому напрямку.

"Таким чином, Ложніков Андрій Павлович обґрунтовано підозрюється в іншому порушенні законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, вчинених за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні злочину, передбаченому ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України", — йдеться в тексті повідомлення про підозру.

Читайте також

Закликав захопити державну владу в Україні: у Чернігові СБУ викрила Інтернет-пропагандиста

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок