Ми більше не можемо розглядати захист як необов’язковий: Столтенберг назвав уроки війни в Україні

Ми більше не можемо розглядати захист як необов’язковий: Столтенберг назвав уроки війни в Україні

Єнс Столтенберг
. Генсек НАТО Єнс Столтенберг. Фото: Associated Press

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що війна в Україні змусила Захід засвоїти кілька уроків, один з яких те, що більше не можна розглядати захист як необов’язковий.

Про це він сказав у Фінляндії під час виступу на Північному саміті SAMAK (Соціал-демократичні партії та профспілкові рухи у країнах Півночі), передає кореспондентка Суспільного.

По-перше, за словами Столтенберга, Захід має підтримувати та посилювати підтримку України.

"Росія починає нові наступальні дії, мобілізує більше військ і тягнеться до Північної Кореї та Ірану, щоб отримати більше зброї. Ми також все більше стурбовані тим, що Китай, можливо, планує надати збройну підтримку Росії. Тож ми повинні дати Україні те, що їй потрібно, щоб перемогти", — сказав він.

Генсек НАТО привітав допомогу скандинавських країн Україні, яка щодня змінює ситуацію на полі бою.

"Дякую всім скандинавським країнам за підтримку. Разом союзники по НАТО надають Україні понад 100 мільярдів євро. Зараз ми повинні терміново виконати наші обіцянки щодо навчання та важкого озброєння. Щоб ключові засоби могли досягти України до того, як Росія зможе скористатися цим імпульсом", — сказав він.

Другий урок, за словами Столтенберга, полягає в тому, що Захід має продовжувати зміцнювати свою оборону.

Як скандинавські країни, ми намагаємося жити мирно поруч із нашим найбільшим сусідом протягом десятиліть. Наприкінці холодної війни багато з нас у цій залі вірили, що ми зможемо побудувати кращі відносини з РФ. Включно зі мною, і я все ще вірю, що це було правильно. Використати історичний момент, щоб разом з Росією побудувати кращу безпеку в Європі. Але президент Путін вирішив піти від співпраці та діалогу", — сказав Генсек НАТО.

За його словами, Путін залишив невиконані обіцянки, порушив фундаментальні принципи глобальної безпеки, нападаючи на сусідні країни та намагаючись підірвати демократії європейських, зокрема і Скандинавських країн.

Столтенберг зазначив, що останнім прикладом є призупинення Росією Нового договору СНО про обмеження ядерної зброї, як раніше порушила Договір про РСМД, який забороняє всю зброю середньої дальності, що призвело до розірвання цього договору.

"Таким чином, протягом останніх років Росія порушила ключові угоди з контролю над озброєннями, руйнуючи всю архітектуру контролю над озброєннями. Тому ми повинні визнати, що закінчення цієї війни не буде поверненням до нормальних відносин з РФ. Немає повернення до безпечнішої ролі, ми більше не можемо дозволити собі розглядати захист як необов’язковий. Це необхідність", — наголосив генсек НАТО.

Третій урок, за його словами, полягає у зміцненні стійкості європейських країн.

"Збройні сили необхідні для захисту нашої безпеки, але їх недостатньо. Міцні суспільства та потужні економіки є нашою першою лінією захисту. Отже, ми повинні захистити ланцюги постачання у кіберпросторі та критичну інфраструктуру", — зазначив Столтенберг.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Україна стане членом НАТО — Столтенберг

Туреччина проведе переговори зі Швецією та Фінляндією про вступ до НАТО

Розглянути членство України в НАТО маємо відразу після війни — новообраний президент Чехії

"До Китаю немає довіри". Столтенберг прокоментував "мирний план" КНР

На початок