Президент Федерації футболу Франції подав у відставку після звинувачень у сексуальних домаганнях

Президент Федерації футболу Франції подав у відставку після звинувачень у сексуальних домаганнях

Президент Федерації футболу Франції подав у відставку після звинувачень у сексуальних домаганнях
AP Photos

Ноель Ле Гре працював на цій посаді 12 років.

Президент Федерації футболу Франції (ФФФ) Ноель Ле Гре пішов у відставку зі своєї посади. Про це повідомляється на офіційному сайті федерації.

Про своє рішення піти з посади очільника ФФФ Ноель Ле Гре оголосив під час засідання виконавчого комітету Федерації футболу Франції. Попри те, що 81-річний чиновник головував на зібранні, з січня 2023 року Ле Гре не виконував обов'язки президента ФФФ.

Ноель Ле Гре був відсторонений від своєї роботи через розслідування, яке ініціювало Міністерство спорту Франції. Прокуратура Парижа заявила, що почала розслідування щодо Ле Гре за фактом сексуальних домагань. Ноель відкинув усі звинувачення на свою адресу.

Нового очільника Федерації футболу Франції оберуть 10 червня 2023 року, коли відбудеться наступне засідання виконавчого комітету ФФФ. До цього виконувачем обов'язків президента федерації призначили Філіппа Діалло.

На відставку Ле Гре відреагувала чинна міністерка спорту Франції Амелі Удеа-Кастера. Чиновниця зазначила, що відставка чиновника дасть змогу Федерації футболу Франції рухатись вперед.

"Я впевнена в майбутньому ФФФ, в якості її команд та в здатності керівництва засвоїти уроки останніх кількох місяців, щоб стати сильнішими для служби французькому футболу. Федерація футболу зможе рухатися вперед і зробити все можливе під тимчасовим керівництвом Філіппа Діалло, щоб вийти з кризи і провести наступні вибори", - сказала Удеа-Кастера.

Ноель Ле Гре обіймав посаду президента Федерації футболу Франції з 2011 року. У 2005-2011 роках був віцепрезидентом організації. Чиновник зазнав критики після продовження контракту з чинним тренером чоловічої збірної Франції Дідьє Дешамом до 2026 року та через коментарі на адресу Зінедіна Зідана.

Читайте також: "Не підняв би й слухавку". Президент французької федерації потрапив у скандал через "брак поваги" до Зінедіна Зідана

Що відомо про збірну Франції та керівництво ФФФ

  • З 2011 року чоловічі та жіночі французькі збірні здобули 11 трофеїв та ще шість разів виходили до фіналів різних турнірів. Останній з них відбувся у Катарі на ЧС-2022, в якому "Ле Бле" зазнали поразки від Аргентини.
  • Тимчасовий очільник ФФФ Філіпп Діалло з 2021 року займає посаду віцепрезидента Федерації футболу Франції. До цього чиновник майже 20 років очолював спілку французьких професійних клубів.
  • Чоловіча збірна Франції наразі посідає в рейтингу збірних ФІФА третє місце, жіноча - п'яте.
На початок