Проєкт "Єдині" реєструє охочих на курс української мови. Коли розпочнеться навчання

Проєкт "Єдині" реєструє охочих на курс української мови. Коли розпочнеться навчання

Проєкт "Єдині" реєструє охочих на курс української мови. Коли розпочнеться навчання
Футболка з написом: "Обережно, українська мова". Фото: УНІАН

Всеукраїнський рух "Єдині" відкриває реєстрацію учасників на черговий онлайн курс, що допомагає всім охочим перейти на спілкування українською мовою. Майбутній курс — одиннадцятий. Навчання розпочнуться 6 березня.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що амбасадором цього курсу стала парамедикиня, поетеса з "Азовсталі" Катерина Пташка, яка навіть у полоні спілкувалася з російськими військовими та журналістами винятково українською.

"Я розмовляю українською мовою. Це мій вибір. Це моя національна самоідентифікація. Це те, завдяки чому я впізнаю братів і сестер за кордоном. Та іноді й у бою. Кожен має право на цей вибір",— каже Поліщук.

У КМДА інформують, що мовні онлайн курси від проєкту "Єдині" розраховані на 28 днів. Упродовж навчання учасники щодня будуть отримувати завдання і навчальні матеріали, а також поради психолога та Friendly-чати підтримки, які допоможуть подолати мовний бар'єр.

Також під час навчання організовуватимуть розмовні клуби — очні та онлайн, онлайн ігри, проводитимуть тести, підберуть корисні джерела для поглиблення знань про граматику та лексику української мови. Також предоставлятимуться аудіо- і відеозаписи до уроків.

Мета проєкту — допомогти 1 мільйону українців перейти на рідну мову. Наразі 68 000 учасників вже перейшли на українську. Навчання безкоштовне, а долучитися можна з будь-якої точки світу.

Розмовні клуби "Єдині"  працюють у 25 містах України та за кордоном — у Любліні, Варшаві,  Роттердамі, Вільнюсі та Празі. Наразі до проєкту долучилися 35 членів команди, 335 вчителів, 400 волонтерів,— підсумували в КМДА.

Що відомо про освітні курси у столиці

Десятий, ювілейний, курс української мови, організований в рамках проєкту "Єдині", стартував 6 лютого. За 2022 рік засновники проєкту провели 9 безплатних мовних курсів. Дев’ятий безкоштовний онлайн курс почався 2 січня. До Різдва студенти курсів отримали бонус — серію аудіофайлів про святкові традиції.

У Києві з 18 серпня минулого року у "BiblioHub" Деснянського району стартували експрес-курси з української мови. Кожен охочий може долучитися до тренінгів і розвивати навички спілкування.

Фахівці допомагають людям літнього віку опанувати основи комп’ютерної грамотності, навчають, як сплатити комунальні послуги за допомогою інтернету і користуватися додатками на смартфоні ("Дія", "Київ Цифровий", "HELSI").

У Києві також провели понад 200 тренінгів, де навчали надавати домедичну допомогу. Заняття проходили у громадських просторах VcentrіHUB Голосіївського, Шевченківського та Оболонського районів. Їх відвідали майже 6 тисяч мешканців столиці.

Читайте також

"Паляниця", "суниця", "мальва": як у Рівному переселенці вчать нові слова на курсах української

У "Київ Цифровий" тепер можна перетворювати поїздки з транспортної карти на QR-квитки

ЄС запровадив санкції проти Білорусі, США нададуть 10 млрд доларів допомоги Україні. 370 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок