Федерація шахів Росії змінила Європу на Азію у шахах. Це перший випадок трансферу з початку вторгнення в Україну

Федерація шахів Росії змінила Європу на Азію у шахах. Це перший випадок трансферу з початку вторгнення в Україну

Федерація шахів Росії змінила Європу на Азію у шахах. Це перший випадок трансферу з початку вторгнення в Україну
AP Photos

Перехід остаточно було завершено під час голосування в Азійській федерації шахів.

Федерація шахів Росії відмовилася від членства у Європейській федерації і тепер представлятиме азійську. Відповідне рішення було ухвалене під час засідання азійської організації, про що повідомили в російській федерації.

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну збірні Росії були відсторонені від усіх командних змагань, що проводяться під егідою Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ), а також Європейського шахового союзу (ЄШС). Наприкінці квітня 2022 року РФ підготувала листа до європейської організації, у якому висловила намір змінити континентальну федерацію через санкції.

У січні 2023 року російська федерація шахів почала процес відмови від членства у Європейській. А вже у лютому вона отримала дозвіл на зміну континентальної федерації від ФІДЕ.

Остаточно затвердження Росії у статусі члена Азійської федерації шахів мало відбутися у вівторок, 28 лютого. Під час генеральної асамблеї організації, яка відбулася в Абу-Дабі, це рішення було затверджене, з 1 березня Росія буде включена у склад Азійської федерації.

Таким чином, Федерація шахів Росії стала першою, яка офіційно змінила членство з європейської на азійську. Трапилося це після того, як наприкінці січня МОК підтримав участь атлетів з РФ та Білорусі у континентальних змаганнях в Азії.

Читайте також: МОК підтримав участь атлетів із Росії та Білорусі в змаганнях в Азії

Попри зміну членства, ФІДЕ залишила опцію для російських шахістів залишити федерацію РФ та перейти до іншої європейської федерації для участі у командних турнірах.

Санкції проти Росії у шахах: що відомо

  • Були введені проти Росії та Білорусі у березні 2022 року через повномасштабне вторгнення Росії. Водночас шахістам було дозволено змагатися на особистих турнірах під нейтральним прапором.
  • ФІДЕ також відсторонила віцечемпіона світу з шахів Сєргєя Карякіна на пів року від змагань через його підтримку воєнних дій президента Росії Владіміра Путіна.
  • У середині лютого повідомлялося про участь жіночої збірної Росії з футболу U17 на азійському турнірі.
Читайте також: Збірна Росії U17 зіграє під національним прапором на азійському турнірі. Одним з організаторів змагань виступає УЄФА

Вибір редакції

На початок