Міноборони змінило договори з організації харчування військових

Міноборони змінило договори з організації харчування військових

Будівля відомства
Міністерство оборони України. Фото: Міноборони

Міноборони України зменшило термін дії угод і внесло зміни у вартість послуги з організації харчування військових та ціни на продукти в каталозі.

Про це повідомляє пресслужба міністерства в Telegram.

Для дотримання прозорості закупівель та доступу до інформації та публікації звітів щодо закупівель послуг з організації харчування Збройних сил України, які зареєстровані у Державному казначействі та за якими здійснюються поставки у 2023 році, Міноборони інформує про певні зміни.

"20 лютого були внесені зміни до восьми договорів, відповідно до яких зменшено термін дій угод і відповідно внесено зміни у вартість послуги з організації харчування та ціни в каталозі продукції", — йдеться в повідомленні.

Вартість послуги з забезпечення харчування склала від 137,04 грн до 144,06 грн.

"Зниження цін було зумовлене зменшенням термінів контрактів, що позбавило постачальників враховувати інфляцію та інші ризики", — зазначили у відомстві.

Підкреслюється, що ціни на продукти, які закуповує постачальник, враховують логістику. Тобто Міноборони закуповує не продукти зі списку, а послугу з організації харчування військової частини, яка, крім самих продуктів, включає в себе прийом, зберігання, переміщення, видачу продуктів, їх облік, приготування страв у стаціонарних та польових умовах. А також забезпечення технічних засобів приготування їжі паливом, підтримання в належному вигляді їдалень та складі, відшкодування комунальних витрат та інші заходи, згідно із заявками командирів військових частин у визначених у місцях.

"Всі ці витрати закладено у вартість, які безпосередньо лягають на плечі кожного з постачальників без будь-яких інших доплат за логістику тощо", — зауважили в Міноборони.

У відомстві також зазначили, що зміна термінів дії угод та зміна цінових показників були здійснені після детальних консультацій з комітетами Верховної Ради України та відповідними центральними органами виконавчої влади — як крок для забезпечення безперебійного процесу живлення ЗСУ.

"Інформуємо, що дані закупки здійснювались відповідно до постанови КМУ 1026 від 26 грудня 2016 року та порядку, затвердженого наказами МОУ № 140 від 29.04.2020 та № 490 від 24.12.2020", — йдеться у повідомленні.

Також відповідно до доручення прем'єр-міністра України була створена міжвідомча робоча група під головуванням першого віце-прем'єра України Юлії Свириденко з питань вивчення нових підходів до закупівлі Міністерством оборони продуктів харчування з використанням електронної системи закупівель, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2023 №93.

"У рамках роботи даної робочої групи опрацьовуються питання оновлення системи закупівлі послуг, яка має на меті збалансування дотримання секретності та публічний контроль за закупівлями для армії", — підкреслили в Міноборони.

У відомстві додали, що відповідна інформація буде публікуватись без відомостей щодо номерів військових частин, їх місце розташування та кількості особового складу.

Що відомо про ймовірне розкрадання на закупівлях харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому йдеться про те, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У зв'язку з цим керівництво відомства викликали на засідання комітету Верховної ради з питань національної безпеки оборони та розвідки.

22 січня в Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. У відомстві повідомили, що проводять внутрішню перевірку.

Читайте також

НАБУ розслідує скандал із закупівлею харчів для ЗСУ. Резніков прокоментував "яйця по 17 грн за штуку"

Навмисні маніпуляції: У Міноборони прокоментували скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

Вибір редакції

На початок