Місяць обміну ламп на Полтавщині: скільки замінили та як це зробити

Місяць обміну ламп на Полтавщині: скільки замінили та як це зробити

Місяць обміну ламп на Полтавщині: скільки замінили та як це зробити
фото: Суспільне Полтава

326 тисяч ламп розжарювання замінили на світлодіодні на Полтавщині у рамках всеукраїнського проєкту. Про це Суспільному повідомив заступник директора полтавської дирекції "Укрпошти" Павло Шестопал. Ініціативу впроваджують для економії електрики в умовах російських обстрілів.

На поштовому відділенні у центрі Полтави обміняв лампи Петро Бойцун.

"Ми прийшли поміняти з великим цоколем, звичайним. Оце 60 ват, поміняли на 7 ват, економки. Це нам вигідно, десь у коридорчику, вона не сильно світить, нас влаштовує. Оце вже ми 20 штук поміняли, нас четверо з паспортами людей дорослих у будинку. Хай будуть про запас, вони можуть лежати і 20 років, їм нічого не буде", — каже житель Мар’ївки Полтавського району Петро Бойцун.

Місяць обміну ламп на Полтавщині: скільки замінили та як це зробити
Лампи розжарювання. фото: Суспільне Полтава

Обмінюють лампи розжарювання на світлодіодні у відділеннях "Укрпошти" на Полтавщині від 30 січня. За місяць людям видали 326 тисяч пристроїв, каже Павло Шестопал.

"На Полтавську область уже надійшло трішки більше 700 тисяч ламп. У перший день долучилися тільки відділення в обласних центрах, тобто Полтава. Потім ми розширилися на районні центри, усі автоматизовані відділення, стаціонарні. І з 25 лютого, з минулої суботи, уже лампи можна поміняти абсолютно на всіх відділеннях – це і сільські відділення стаціонарні, і пересувні відділення. Компанія, яка займається утилізацією, повинна їх (лампи – ред.) забрати і утилізувати", — говорить заступник директора полтавської дирекції "Укрпошти" Павло Шестопал.

Місяць обміну ламп на Полтавщині: скільки замінили та як це зробити
Чоловік обміняв лампи розжарювання на світлодіодні. фото: Суспільне Полтава

Обмін ламп влаштували за всеукраїнським проєктом, який, зокрема, реалізують за постановою Кабміну. Фінансування та іншу підтримку за міжнародними договорами надають партнери. Ініціативу впровадили для зменшення споживання електрики в умовах воєнного стану, йдеться у документі.

"Якщо лампа (розжарювання – ред.) 100 ват і 10 ват (енергоощадна – ред.), самі розумієте, у 10 разів менше платити за світло і споживання менше. Через "Дію" зареєструвався і все. Прийшов, забрав. Я давно користуюся ними. Вона стандартна. Є маленький цоколь – Е14, а це Е27", — розповідає житель Полтави Микола Боровик.

Місяць обміну ламп на Полтавщині: скільки замінили та як це зробити
Поштове відділення у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

Обміняти лампи можуть українці, яким виповнилося 18. Для цього варто зареєструватися через застосунок «Дія» або ж прийти одразу у поштове відділення із паспортом та ідентифікаційним кодом. Обмін здійснюють одноразово. Щонайбільше п’ять справних ламп розжарювання можуть замінити на енергоощадні із цоколем двох видів.

"Коли зареєстрована людина в "Дії", дівчата в програму заносять ідентифікаційний код, і відразу підтягується вся інформація, що людина замовила. І дівчата ідуть, беруть, одразу виносять (лампи – ред.). Коли без "Дії", то дівчата самі вносять паспортні дані, дату народження, номер телефону і що саме людина бажає, як лампочки – або з великим цоколем, або з маленьким. "Дія" – це гарантія того, що ти їх отримаєш. Без "Дії" іноді доводиться почекати наступної поставки лампочок", — каже начальниця відділення "Укрпошти" Людмила Демченко.

Що відомо

  • У Полтаві безплатно обмінювати лампи розжарювання на LED почали від 30 січня. А від лютого це можна зробити і в райцентрах.
  • Обмін роблять у рамках всеукраїнської програми за підтримки Європейського Союзу та Уряду України задля зменшення навантаження на енергосистему країни. Одна людина може замінити не більше п’яти ламп розжарювання. Згідно з постановою Кабміну, проєкт в Україні будуть реалізовувати упродовж 2023-го року.
  • Усього Україні планують надати 50 мільйонів LED-ламп із них 30 мільйонів вже закупили, розповів Суспільному директор Полтавської філії "Укрпошти" Юрій Набасов.
На початок