У Чернівцях колишнє приміщення соцзахисту облаштували для переселенців з інвалідністю. У закладі вмонтували ліфт, а також створили інклюзивні душ і вбиральню. Тут живуть чотири сім'ї зі східних регіонів.
Про це Суспільному розповіла директорка департаменту соцполітики міськради Наталія Фрунзе.
За її словами, ремонт зробили за гроші благодійної організації ACTED та державну субвенцію.
"Ліфт закуплений за понад 660 тисяч гривень. Загалом на ремонт витратили близько 2,6 мільйона. Отримали субвенцію — 749 тисяч гривень. Відремонтували підвальне приміщення, котельню, закупили меблі", — розповіла Фрунзе.
На другому поверсі облаштували прихисток для людей з інвалідністю з інших регіонів та їх опікунів. Там можуть розмістити 30 людей. На першому поверсі — денний центр перебування людей з інвалідністю, де проводять заняття для місцевих жителів та переселенців.
За словами Фрунзе, це перший в області прихисток, який повністю облаштований для людей з інвалідністю.
"У прихистках найбільшою проблемою було саме розміщення людей з інвалідністю. Люди подекуди по місяцю не виходили з приміщень, бо не було доступності", — каже вона.


Володимир Мирний, який пересувається на кріслі колісному, разом з мамою переїхав з Бахмута. У Чернівцях вони жили у домі молитви, нещодавно переїхали в прихисток.
"Вдома я сидів на п'ятому поверсі. Тут я можу виїхати на вулицю, в магазин чи кави випити. Та й просто на вулиці побути серед людей. Коли був тато, то він мене виносив. І друг раніше був, також покійний. А коли їх не стало — не було кому мене виносити. Сидів на балконі", — розповідає Володимир.

Мама чоловіка розповіла, що їм пропонували переїхати до Румунії чи Молдови, втім вирішили залишитися в Україні. До родичів у Росію їхати відмовилися.
"Сестра з Москви пропонувала поїхати до них. Але вони зруйнували наше життя, я залишилася на вулиці з трьома сумками. Я б просто не змогла морально жити там", — каже жінка.
Що відомо
- У Чернівецькій області офіційно зареєстрували майже 89 тисяч вимушених переселенців, серед них понад три тисячі людей з інвалідністю.
Читайте також
"Казали робити аборт, бо я на візку". Історія буковинки з інвалідністю, яка виховує п'ятьох дітей
Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини