Навчання безплатне. У Знам'янці на Кіровоградщині для переселенців працюють курси швейної справи

Навчання безплатне. У Знам'янці на Кіровоградщині для переселенців працюють курси швейної справи

Навчання безплатне. У Знам'янці на Кіровоградщині для переселенців працюють курси швейної справи
Фото: Суспільне Кропивницький

Навчають переселенок швейної справи та допомагають військовим — четвертий місяць у Знам’янці Кіровоградської області працює центр "Синергія". Переселенки навчаються у ньому безплатно.

Галина Калашник вчить переселенок, як працювати на швейній машинці. Вона теж переселенка, з селища Старий Салтів Харківської області. Приїхала у Знам’янку в травні. "Наше селище знищене на 90%. В тому числі й наше житло. Ми були в окупації. Після того, як нас звільнили, нас почали дуже сильно обстрілювати".

За місяць Галина Калашник у Знам’янці знайшла роботу. Тепер допомагає опановувати новий фах іншим переселенцям: "Вони приходять і дехто зовсім-зовсім не сидів за машинкою, голку у руках навіть не тримав. А дівчата є закінчили курси й працюють вже".

Курси організували в центрі "Синергія" – це соціальний проєкт міськради, громадської організації "Повернення до життя" та міжнародних грантових фондів, розповіла секретарка Знам’янської міськради Вікторія Зеленська. Приміщення орендують за 1 гривню — це два кабінети комунальної власності площею 50 квадратних метрів.

На облаштування центру 120 тисяч гривень виділив обласний благодійний фонд "Повернення до життя", який допомагає переселенцям. Фонд придбав дві швейні машинки, дев’ять – за грантові гроші, розповідає керівник проєкту Олександр Остапов. Приміщення має сонячні панелі та генератор, тому центр може працювати під час відключень електрики.

Олександр Остапов та Вікторія Зеленська з термобілизною, яку шиють для військових
Олександр Остапов та Вікторія Зеленська з термобілизною, яку шиють для військових. Фото: Суспільне Кропивницький

Всього навчання пройшли 72 людини, нині центр відвідує четвертий потік учнів. Одна з них — Ольга Жмур з Харківської області: "Дуже хочу навчитися гарно шити, у мене є вдома професійна машинка, і так, я розглядаю це як працю надалі", – говорить вона.

Під час навчання переселенки шиють речі для військових, розповідає Олександр Остапов: "Спочатку почали їм шити білизну, спідню білизну, бо вона постійно має попит. Потім під каски шапочки такі. Потім термобілизну".

За даними секретарки міськради, нині у Знам’янці живуть майже чотири тисячі переселенців: "Таким чином ми частково розв'язали проблему працевлаштування і робочих місць, тому що дівчата відкривають власну справу і працевлаштовуються – в нас є швейне підприємство".

Вікторія Зеленська говорить: у навчанні не відмовляють нікому.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок