УАФ веде перемовини з Міністерством спорту щодо допуску вболівальників на матчі УПЛ

УАФ веде перемовини з Міністерством спорту щодо допуску вболівальників на матчі УПЛ

УАФ веде перемовини з Міністерством спорту щодо допуску вболівальників на матчі УПЛ
ФК "Металіст 1925"

Перша частина чемпіонату пройшла без глядачів через воєнний стан.

Українська асоціація футболу проводить перемовини з Міністерством молоді і спорту України та обласними військовими адміністраціями щодо допуску фанатів на стадіони. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів президент УАФ Андрій Павелко.

Друга частина УПЛ розіграшу 2022/23 розпочалась у понеділок, 27 лютого, матчем "Олександрія" - "Металіст 1925". Цей поєдинок, як і всі інші зустрічі сезону, проходив без глядачів. Останніх на стадіони не допускають після введення в країні воєнного стану через повномасштабне вторгнення Росії.

Читайте також: Що потрібно знати про старт УПЛ 2022/23: формат турніру, учасники та дати матчів

До завершення розіграшу УПЛ поточного сезону команди зіграють повне друге коло. Наразі УАФ за ініціативи клубів проводить перемовини з Міністерством молоді і спорту України та обласними військовими адміністраціями "щодо реалізації можливості обмеженого допуску вболівальників на трибуни".

"Насамперед це можуть бути воїни, які отримали поранення і потребують соціальної реабілітації через футбол улюблених команд, але не тільки вони. В умовах повномасштабної війни працюють театри, кінотеатри і концертні зали. То чому обмежена кількість глядачів (із чітким дотриманням відповідного протоколу безпеки) не може переглядати футбольний матч?" - зазначив Павелко.

"Звичайно варіанти допуску вболівальників на матчі розглядаються лише на тих стадіонах, де для цього є відповідні умови, зокрема, достатня кількість місць в укриттях. Крім того, реалізація цієї ідеї можлива виключно за умови отримання клубом-організатором матчу дозволу відповідної обласної військової адміністрації і правоохоронців", - йдеться у дописі очільника УАФ.

Чемпіонат України з футболу: що відомо

  • Попередній чемпіонат України через повномасштабне вторгнення РФ було достроково завершено. Переможцем УПЛ, але не чемпіоном сезону, було визнано "Шахтар".
  • Востаннє матчі української Прем'єр-ліги з глядачами на трибунах проводились у грудні 2021 року. Тоді загальна кількість гладачів на стадіонах під час восьми матчів 18-го туру склала 13.159 глядачів.
  • Найбільша кількість вболівальників на матчах попереднього розіграшу УПЛ була зафіксована у сьомому турі. Поєдинки цього раунду загалом відвідали 48.947 вболівальників.
  • Глядачів також не пускали на стадіони під час пандемії коронавірусу, коли догравали сезон 2019/20.
Читайте також: Апсет "Шахтаря", матчі за порожніх трибун та перші лідери. Як розпочався сезон УПЛ під час війни

Вибір редакції

На початок