"Для України дуже важливо поновити контроль над Приазов’ям", — експерт Центру оборонних стратегій

"Для України дуже важливо поновити контроль над Приазов’ям", — експерт Центру оборонних стратегій

"Для України дуже важливо поновити контроль над Приазов’ям", — експерт Центру оборонних стратегій
Порт міста Бердянськ. Фото: Associated Press

По Азовському морю після поновлення контролю над Приазов'ям потрібно встановити морські кордони, територіальні води з відповідними умовами їхнього захисту та оборони. У такому випадку Україна зможе розраховувати на допомогу НАТО.

Про це у єдиному телемарафоні розповів Андрій Риженко, експерт Центру оборонних стратегій, капітан першого рангу запасу.

За словами експерта, Той коридор, який побудувала Росія по Приазов’ю, дозволяє їм зараз поєднати Крим з Краснодарським краєм:

"Вони планували, що це також буде шлях, який поєднає Придністров'я, яке також планували приєднати до РФ. З військової точки зору, дуже негативна була угода 2004 року між Україною та Росією, відповідно до якої Азовське море було внутрішнє. Там не було територіальних вод. Ми були дуже обмежені в плані побудови нашої оборони".

Станом на сьогодні, зазначає Андрій Риженко, ВР нарешті скасувала цю угоду.

Наразі росіяни намагаються відновити роботу у портах Бердянська та Маріуполя. Проте, якщо бердянський порт не зазнав значних пошкоджень, то маріупольський серйозно пошкоджений під час захоплення:

"Вони зрозуміли, що порти знаходяться в межах досяжності якихось наших засобів. Вони дуже багато втратили на “Саратові” (наші потопоили цей корабель, два пошкодили раніше - ред). Намагаються там провести розмінування, тому що там були морські міни. Вони хочуть ці порти оживити. Але зараз це дуже обмежено у них виходить".

"Для України дуже важливо поновити контроль над Приазов’ям".
Андрій Риженко

Експерт наголошує, мають бути встановлені морські кордони по Азовському морю з відповідними умовами їхнього захисту та оборони. На Азовське море буде розповсюджуватися міжнародне морське право, тобто Україна зможе розраховувати на допомогу сил НАТО:

"Азовське море не входить до Конвенції Монтре, тобто теоретично кораблі НАТО можуть зайти в Чорне море, а потім зайти в Азовське море і перебувати в ньому безкінечну кількість часу. Інша справа, що воно дуже мілке, і там можуть бути тільки невеликі кораблі".

Андрій Риженко зазначає, вже зараз для України відкривається багато перспектив, але для цього потрібно Азовське узбережжя звільнити та розмінувати.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок