На Київщині понад 80 тисяч сімей забезпечені соцвиплатами. Хто їх отримує

На Київщині понад 80 тисяч сімей забезпечені соцвиплатами. Хто їх отримує

На Київщині понад 80 тисяч сімей забезпечені соцвиплатами. Хто їх отримує
Фото: Суспільне

Підтримку у вигляді державних соціальних допомог у Київській області щомісячно отримує понад 81,7 тисячі сімей. Про це повідомляють у Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА.

Серед тих, хто отримує соцдопомогу — 59,6 тисячі сімей із дітьми та 2,6 тисячі малозабезпечених сімей. Також виплати мають 19,5 тисячі людей з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, а ще 93,6 тисячі як внутрішньо переміщені особи.

Відтак, з 1 січня 2023 року для понад 28,6 тисячі людям, без необхідності додаткових звернень, автоматично продовжено виплату наступних видів державних допомог:

  • допомоги для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • допомоги для дітей, хворим на тяжкі захворювання, яким не встановлено інвалідність;
  • допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
  • державної соціальної допомоги людям з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
  • щомісячної грошової допомоги людині, яка проживає разом із людиною з інвалідністю І чи II внаслідок психічного розладу;
  • державної соціальної допомоги людям, які не мають права на пенсію та людям з інвалідністю.

В окремих випадках отримувачам допомог необхідно звернутися до органів соцзахисту, щоб підтвердити своє право на подальше отримання допомоги. Це стосується малозабезпечених родин та одиноких матерів, які отримують виплати на дітей, що отримували тимчасову допомогу через досягнення загального пенсійного віку, але не набули права на пенсію, оскільки право на такі виплати повʼязано з оцінкою фінансово-майнового стану родин.

Що відомо про виплати матеріальної допомоги у Києві та області

У Києві люди з інвалідністю, діти-сироти та інші категорії малозабезпечених громадян наразі отримають першу збільшену виплату щомісячної матеріальної допомоги з міського бюджету. Виплати здійснюватимуть в рамках програми "Турбота. Назустріч киянам". Наприкінці минулого року її фінансування було збільшено на понад 1 млрд гривень.

У столиці киянам, які боронять Україну, та членам їхніх сімей будуть надані додаткові пільги та соціальні гарантії. Таке рішення ухвалили депутати Київради на засіданні 15 грудня 2022 року.

Київська міська рада наприкінці листопада минулого року виділила 100 млн гривень на одноразову допомогу добровольцям, що обороняли Київ під час наступу російських військ. Фінансове підтримка передбачена для близько 10 тисяч бійців.

Мешканці Києва та області, які були змушені залишити свої домівки через війну, отримали державну допомогу на проживання. Як повідомили у КМДА, люди отримали підтримку у розмірі 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю та у розмірі 2000 гривень на кожну іншу особу.

За прихисток вимушених переселенців у Києві можна отримати компенсацію.

Читайте також

У Мінсоцполітики пояснили, як і коли підвищаться пенсії та соціальні виплати

На Київщині понад 100 тис. людей прихистили в себе вимушених переселенців — КОВА

Вибір редакції

На початок